SANATÇILAR ESERLERİ İLE  GAZİANTEP’İ YORUMLADI

SANATÇILAR ESERLERİ İLE GAZİANTEP’İ YORUMLADI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen “1. Gaziantep Uluslararası Sanat Çalıştayı” sanatseverlere kapılarını açtı

Yerli ve yabancı 19 sanatçının bir hafta boyunca yaptıkları ‘Gaziantep’ odaklı 60 sanat çalışması, ‘1. Gaziantep Uluslararası Sanat Çalıştayı’ sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 

 

Gaziantep Sanat Merkezi’nde yapılan açılışa Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Dış İşleri Bakanlığı Gaziantep Temsilcisi Büyükelçi Adnan Keçeci, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Röktörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz ve çok sayıda sanatsever katıldı.

 

“FARK YARATMAK İSTİYORUZ”

 

Serginin açılışında bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’i her anlamda dünyaya tanıtmak istediklerini söyledi. Sanatın güzel yüzünü Gaziantep’te yaşatmak istediklerini kaydeden Şahin, “Bizim medeniyetimiz bir kültür medeniyeti. Bunun için medeniyeti ve sanatımızı en iyi sanatçıların eserleri ile konuşalım istiyoruz. Dünya'nın 8. Gastronomi kenti olduk. Fark yaratmak istiyoruz. Bu şehir öncü şehir, bu şehir lider şehir.  Bu şehirde konuşulan sanat ile dünyada konuşulan sanat aynı olsun” dedi.

 

Erel, 14 yerli 5 yabancı sanatçıdan oluşan çalıştayda Gaziantep’e özgü 60 sanatsal çalışmanın sergilendiği ‘1. Gaziantep Uluslararası Sanat Çalıştayı’

Gaziantep Sanat Merkezi’nde 15 gün boyuncu ücretsiz gezilebilecek. Sergide ortalama 60 eser sergileniyor.

22.05.2017 (Sinan ŞAHİN)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin