‘SANDIKLARI VE OYLARI PATLATACAĞIZ’

‘SANDIKLARI VE OYLARI PATLATACAĞIZ’

AK Parti Şahinbey İlçe Kadın Kolları ile Gençlik Kolları 5. Olağan Kongreleri yapıldı. Kongrede konuşan AK Parti Gaziantep İl Başkanı M. Eyup Özkeçeci, “Şahinbey teşkilatı ile beraber 2019 seçimlerine beraber gideceğiz. İnşallah Şahinbey kendine yakışanı yaparak, sandıkları ve oyları patlatacağız” dedi.

AK Parti Şahinbey İlçe Kadın Kolları ile Gençlik Kolları 5. Olağan Kongreleri yapıldı. Kongrede konuşan AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, “Kadınlarımız ve gençlerimiz, teşkilatımızın vazgeçilmezidir. Hanelere gidip sizler, tek tek anlatacaksınız. İçten fethedecek olanlar sizlersiniz. Kahraman Mehmetçiğimiz kendine verilen yükü sonuna kadar sırtladı ve kahramanca mücadele ediyor. Bizler duamızı eksik etmeyelim. 25 Şubat’ta Cumhurbaşkanımız Gaziantep’te olacak. Karataş Şahinbey Spor Salonu’nu ve etrafını taşıracağız. Cumhurbaşkanımızı inşallah o gün bağrımıza basacağız. Şahinbey teşkilatı ile beraber 2019 seçimlerine beraber gideceğiz. İnşallah Şahinbey kendine yakışanı yaparak, sandıkları ve oyları patlatacağız” dedi.

‘CANLA BAŞLA ÇALIŞACAĞIZ’

AK Parti Milletvekili Canan Candemir Çelik, kongrede yaptığı açıklamada, “Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ak kadınlar olarak bu yolda üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. Bu kutlu yola baş koyduk, güvendik. Tüm Türkiye’de teşkilatlarımız yenileniyor, değişiyor. Kadınlarımıza güveniyoruz, inanıyoruz. Siyasette kadının aklına fikrine çok ihtiyacımız var. Önümüzdeki seçimleri başarıyla alacağız. Bizler, Gaziantep olarak, çalışmalarımıza devam edeceğiz. Gaziantep’imizin yükselen çıtasını çok daha yükseklere çıkarmak için canla başla çalışacağız” dedi.

 ‘BİRLİKTE GAZİANTEP OLACAĞIZ’

Kongrede açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Kongremiz, hayırlara vesile olsun. Kadınlarımız, analarımız; yâr’dır, can’dır, canan’dır. Biz büyük milletin kadınlarıyız. Çok önemli yoldan geçiyoruz. 2001’de yola çıktığımızda çok önemli bir şey söyledik. ‘Hiçbirşey eskisi gibi olmayacak ve kadınlara karşı ayrımcılık, ırkçılıktan beterdir’ dedik. Kadın seçimden seçime hatırlanan bir nesne değil. Ak Parti; kadın demektir, kadın; Ak Parti demektir. Bunun en iyi örneği benim şahsımdır. Gaziantep’te, ülkemizde kadının adı yoktu. Kadına makam vermek, kadının; adını, kadının; zekasını, kadının; analığını, kadının; rahmetini, bereketini kullanmak diye bir şey yoktu. O yüzden bu yolculuk, çok önemli bir yolculuk. Sizler Şahinbey’in torunlarısınız. 2019’da da bu destan yazılmaya devam edecek. Kalkınma yerelden başlar diyerek, Şahinbey ve Şehitkamil Belediye Başkanlarımızla el ele, büyük projeler gerçekleştiriyoruz. Adalet, Gaziantep’e teslim edildi. Memleketin ekonomisi, Gaziantep’e teslim edildi. Şahinbey’in kadınları bunu başardı. Bir olacağız, diri olacağız, birlikte Şahinbey birlikte Gaziantep olacağız”.

 ‘DAHA İLERİYE GİTME GÜNÜMÜZ’

Kongrede konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Yenilenmeye, tazelenmeye, gençleşmeye ve yeni hedeflere doğru daha ileriye gitme günümüzdür. Ak Parti, 16 yıldan beri ülkemizde destan yazmaya devam ediyor. Akla hayale gelmeyen hizmetlerimiz bu dönemlerde gerçekleşti. Türkiye artık ayağa kalkmıştır. Cumhurbaşkanımızın tabiriyle, ‘uyuyan dev, uyanmıştır.’ Ne kadar örgüt varsa, hepsinin kökü jiletle kazınacaktır. Şu anda ordumuz Afrin’de destan yazıyor. Sınır boyumuz inşallah düşmanlardan temizlenecek. Allah’ın izniyle Türkiye’mizi, Şahinbey’imizi çok daha ileri noktalara taşıyacağız” dedi.

‘2019 HEDEFLERİMİZE KİTLENMEK ZORUNDAYIZ’

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Feray Yılmaz, “Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bugün bu salonda büyük bir coşkuyla, Şahinbey ilçemizin kongresini gerçekleştiriyoruz. Kadın Kolları kadınların siyasete adım atabilmesi için çok iyi bir okuldur. 2019 hedeflerimize kitlenmek zorundayız” dedi.

 ‘BİR TOPLUMUN GELECEĞİNDE KADIN ÇOK ETKİLİDİR’

Kongrede açıklama yapan Ak Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke, “Afrin’de savaşan Mehmetcik üşümesin diye, atkı ören; ben ne yersem onlarda onu yesin yoksa boğazımdan geçmez diyen, Şahinbey’in çok kıymetli hanımefendileri, hepinize selam olsun. Bu karda kışta vatanın bölünmez bütünlüğü, ülkemizin güvenliği ve bizlerin huzuru için Afrin’de kahramanca savaşarak şehit olan askerlerimize, Allah’tan rahmet diliyorum. Bir toplumun geleceğinde kadın çok etkilidir” dedi.

AK Parti Şahinbey Gençlik Kolları eski Başkanı Çağlayan Yavuz, görevi yeni başkan Mustafa Kaplan’a devretti.  AK Parti Şahşnbey İlçe Kadın Kolları başkanlığı görevine ise Şükran Yılmaz getirildi. 

 

 

 

 

11.02.2018 (Nevre SARAÇ)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin