SANKO OKULLARI’NDA  ŞAMPİYONLARA ÖDÜL

SANKO OKULLARI’NDA ŞAMPİYONLARA ÖDÜL

Ulusal ve uluslararası alanda düzenlenen bilimsel, sanatsal ve sportif  yarışmalarda dereceye giren Özel Sanko Okulları öğrencileri düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Abdulkadir Konukoğlu Spor ve Kültür Merkezinde düzenlenen törene Gaziantep Vali Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin,  Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Konukoğlu, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Adil Konukoğlu, İl Emniyet Müdürü Erhan Gülveren, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

 

“ENERJİMİZİN EN BÜYÜK KISMI GENÇLERİMİZ”

 

Törende bir konuşma yapan Vali Ali Yerlikaya, Sanko okulları öğrencilerinin bir çok önemli birinciliklere imza attığını söyledi.  Özellikle Amerika’daki Robot yarışmasında elde edilen derecelerin kendisini çok mutlu ettiğini söyleyen Vali Yerlikaya, dünyada artık şehirlerin birbirleri ile rekabet ettiğini ifade ederek, “Biz dünya kentleri ile sadece sanayide, ticarette, hizmet sektöründe değil, ilmin geldiği seviyede de rekabet ediyoruz. Asıl olan rekabet de bu. Gaziantep’te 3 üniversitemiz, bin 121 tane devlet okulumuz var. 80’ne yakın özel okulumuz, 511 bin öğrencimiz var. Bu şehrin yüzde 25’i öğrenci. Öyle büyük bir güce sahibiz ki bizim enerjimizin en büyük kısmı gençlerimiz. 80 milyon nüfusun yüzde 13,6’sı genç” dedi.

 

“BİLGİ TOPLUMU OLMA NOKTASINDA

BÜYÜK HEDEFLERİMİZ VAR”

 

Konuşmasında öğrencilere hitap eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, “Bu şehirde eğitim ile ilgili başarıya o kadar ihtiyacımız varken sizlerden gelen uluslararası başarı bizim yüreğimizi kabartıyor. Bu başarınızı şehrim adına, ülkem adına, ülkemin geleceği adına kutluyorum. Çünkü şuna inanıyoruz ki; bilgi toplumu olma noktasında büyük hedeflerimiz var.  Bütün insanlık tarihine baktığımız zaman o dönemin Bilgi toplumunu elinde tutanlar medeniyetin sahibi olmuşlar, iz bırakmışlar ve günümüze kadar bizi taşımışlar. Bilgi güçtür. Dolayısıyla sözün sahibi olabilmek için bilgi sahibi olmamız ve bunu yönetmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.  

 

 “SIRA ÜNİVERSİTENİN BAŞARILARINDA”

 

Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu ise bugüne kadar 20’nin üzerinde okul yaparak devlete devrettiklerini belirterek, Sanko Okulları’nın elde ettiği başarılarda emek gösterenlerin emeğinin karşılığını aldığını söyledi. Konukoğlu,  “İnşallah sıra Sanko Üniversitesinin başarılarında. Oralara yeni kadrolar ilave ettik. Biz Gaziantep ile paylamasını bilen bir aileyiz” diye konuştu.  

 

“HİÇ BİR BAŞARI TESADÜF DEĞİL”

 

Törende konuşan Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Konukoğlu ise eğitimin önemine vurgu yaparak, “Hiç bir başarı tesadüf değildir. 16 yıl önce bu okulun temeli atıldığında hepimizin özlemi güzel bir okul yapmak ve burada iyi öğrenciler yetiştirmek. Verilen emeklerin sonunda burada şampiyonlar çıkarmak da varmış. Eğer bu okuldan uluslararası arenada yarışan öğrenciler yetiştirebiliyorsak demek ki insan isteyince emeğini, hünerini, gayretini, inancını ortaya koyduğu zaman başarılamayacak hiç bir şey yok”  ifadelerinde bulundu. 

 

 

“BİZ ARTIK DÜNYA BİRİNCİLİKLERİNİ İSTİYORUZ”

 

Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Adil Konukoğlu da konuşmasında Sanko Okullarının kuruluş aşamaları hakkında bilgi vererek, “Çok şükür bu günlere geldik. Ben İnanıyorum ki bundan sonra daha farklı branşlarda daha fazla dünya birinciliği çıkaracağız. Çocuklar her sene en az 3-4 tane Türkiye 1’inciliği getiriyorlar. Ama biz artık dünya birinciliklerini istiyoruz” şeklinde konuştu.     

 

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

 

Konuşmaların ardından tek tek sahneye çıkan şampiyon öğrenciler, ödüllerini Vali Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İl Emniyet Müdürü Erhan Gülveren, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Konukoğlu, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Adil Konukoğlu ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun elinden aldı. Tören, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

2.06.2017 (Sinan ŞAHİN)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin