SAYGIYLA ANIYORUZ

SAYGIYLA ANIYORUZ

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. Yıldönümü dolayısıyla kentin iş, siyaset ve eğitim camiasının önde gelenleri mesaj yayımladı.

Gaziantep Valisi Davut Gül

“Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, aramızdan ayrılışının 80. Yıl dönümünde saygıyla yad ediyorum. Atatürk, insan hak ve özgürlüklerini koruma altına alan, adaleti hakkıyla tesis eden, milli iradeyi hakim kılan bir liderdi. Atatürk, sadece Türk Milletinin değil dünyanın bütün mazlum milletlerinin sevgi ve takdirine mazhar olmuş, geleceğe ışık tutan fikirleri ve dünya görüşü ile yüzyılın yetiştirdiği bir dahi olarak tarihteki yerini almıştır. Ata’nın kurduğu ve “En Büyük Eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti yüksek bir değer olarak ilham kaynağımız olmaya devam edecektir. Bizler de millet olarak; “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” diyen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün açtığı yolda var gücümüzle çalışarak ilerlemeye devam edeceğiz. O’nun aramızdan ayrıldığı 10 Kasım 1938, bizler için bir devrin bittiği tarih değil sonsuza dek sürecek Cumhuriyet yolculuğumuzun yeni bir merhaleye geçtiği yepyeni bir tarihi başlangıçtır. Bu düşüncelerle, vefatının 80. Yıl dönümünde Kurtuluş Savaşı’mızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile bütün şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyorum. Aziz Ata’mızın ruhu şad olsun!”

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer

“Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 80. yıldönümünde saygıyla anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk, vatanına ve milletine çok yüce duygularla bağlı büyük bir kahramandı. Mustafa Kemal, vatan müdafaasını her şeyin üzerinde tutan, maddi ve manevi tüm varlığını çok sevdiği milletine adamış bir devlet adamı ve komutandı. Türk milleti, tarihi boyunca Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi büyük kahramanlar sayesinde nice zorlukları aşarak bu günlere kadar gelmiştir. Bunun en son örneği, 15 Temmuz gecesidir. Türk milleti, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde bu ülkenin ve milletin huzuruna, istikrarına, istiklaline, meşru yönetimine, seçilmiş meclisine ve iradesine yönelen ihanet hareketini boşa çıkararak, kararlılığını ve kahramanlığını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir"

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan

“İstiklal Mücadelemizin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 80. yıl dönümünde rahmetle, şükranla anıyoruz. Aziz milletimiz, Gazi Mustafa Kemal önderliğinde 1919 da başlayıp 1923’te Cumhuriyeti kurarak taçlandırdığı büyük mücadelede, bizleri vatansız bırakmak isteyenleri kanıyla, canıyla, yüreğiyle durdurmuştur. İstiklal mücadelemizde vatanını ve bayrağını kahramanca savunan, tüm zorlu koşullara rağmen geleceğine ve iradesine sahip çıkan aziz milletimiz, bugün de ülkemize yönelik tüm saldırıları bozguna uğratacak azim ve kararlılığa sahiptir. Cumhuriyete ve ülkemizin bin yıllık medeniyet birikimine, Kurtuluş Savaşı ruhuyla sahip çıkmayı gerektirir. Nitekim Türkiye, son yıllarda her alanda hayata geçirdiği kapsamlı reformlarla, devleti milletle kucaklaştıran politikalarıyla, bunu en iyi biçimde ispatlamıştır. Türkiye Cumhuriyetinin istikrar içinde, vatandaşlarımız arasındaki kardeşlik, birlik ve bütünlük azmini koruyarak güçlenmesi, büyümesi ve demokrasinin standartlarını her geçen gün yükseltmesi için yılmadan yorulmadan çalışmayı sürdüreceğiz. Bu düşüncelerle, vefatının 80. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyorum.

 

AK Parti Gaziantep Milletvekili Dr. Derya Bakbak

 “Cumhuriyetimizin mimarı, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Hakk’a yürüyüşünün 80’inci yılında bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum. Son derece kısıtlı imkânlar ve hatta imkânsızlıklar içerisinde harikalar yaratabilen bir milletin rehberi olan Gazi Mustafa Kemal, sınırları başkaları tarafından çizilmek istenilen yeni dünyada, birleştirici kişiliğiyle başlattığı onurlu yaşam mücadelesiyle, geçtiğimiz yüzyıla damgasını vurdu. Bir milletin millî bilinçle, omuz omuza verdiğinde neler başarabileceğini, o dönemde bütün dünyaya gösteren Atatürk’ün ülküsü günümüz mazlum milletlerine hala ışık tutmaktadır. Milletine duyduğu sonsuz güven ve onlardan aldığı icazet ile temellerini attığı Türkiye Cumhuriyeti, gerektiğinde hürriyeti ve iradesi için canlarını ortaya koyan bu milletin omuzlarında sonsuza kadar yaşayacaktır. Büyük hedeflerle, ilelebet sürecek kararlı ve istikrarlı ilerleyişimiz ile Türkiye muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine ulaşacaktır. Atatürk’ü Anma Günü vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılan tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.”

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80. yılında rahmetle anıyoruz. İmkansızlıklar içinde yürütülen İstiklal Savaşı’nı zaferle sonuçlandıran büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dünya devletlerinin takdirini kazanmış saygın bir liderdir. Egemenliği kayıtsız şartsız millete teslim etmiş, modern ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti devletinin temellerini inşa etmiştir. O günlerin genç Cumhuriyeti, dünyanın politik ve ekonomik krizlerle sarsıldığı günümüzde, ekonomik gücü ve siyasi istikrarıyla bölgesinde ve dünyada önemli bir merkez haline gelmiştir. Türkiye, bölgesinin ve dünyanın ihtiyacı olan barışa ve huzura önderlik etmektedir. Tarih boyunca maruz kaldığı terör ve darbelerin, kirli oyunların üstesinden gelmiştir. Milletçe el ele verip, birlik ve beraberlik içerisinde yaşama kültürünü geliştirmiş olan ülkemizin Atarürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarak dünyanın dev ekonomiye sahip büyük devletleri arasında hak ettiği yere çok kısa zamanda ulaşacağına olan inancım tamdır. Bu düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Allah’tan rahmet diliyor, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla, minnetle anıyorum.”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin

”O’nun “En Büyük Eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti, bugün, dünyada sözü dinlenen, dostluğu aranan ve uluslararası sorunların çözümünde aktif rol üstlenen yüksek itibara sahip bir ülke konumundadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk; övgüye değer birçok üstün meziyeti şahsında toplamış büyük bir fikir ve devlet adamıdır. İleri görüşlülüğü, irade ve cesareti, azim ve kararlılığı ile de dünya tarihinin unutulmaz komutanları arasında yerini almış, askeri bir dehadır. ’Memleketi bir çağdan alıp yeni bir çağa götürdük’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi mirasına sahip çıkmak için bugün hepimize düşen ortak görevimizdir. İstiklal mücadelemizde vatanını ve bayrağını kahramanca savunan, tüm zorlu koşullara rağmen geleceğine ve iradesine sahip çıkan aziz milletimiz, 15 Temmuz da bir kez daha ortaya koyan bu aziz millet, bugün de ülkemize yönelik tüm saldırıları bozguna uğratacak azim ve kararlılığa sahiptir. Bu düşüncelerle, vefatının 80’inci yıl dönümünde Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakârca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyorum”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu

"10 Kasım,  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı göstermemiz gereken bir gündür. Bu günde bizlere düşen en büyük görev, Atatürk'ü ve en büyük eseri Cumhuriyet'i anlamak, Cumhuriyet'in değerlerini her koşulda korumak ve milletimizin çağdaş dünyada saygın bir yer edinebilmesi için, yorulmaksızın gayret etmek ve çalışmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, vatan uğruna hiç düşünmeden canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi, İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum"

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu

 “Toplumun her kesimini kucaklayan, adını dünya tarihine yazdıran büyük bir liderin, Türkiye Cumhuriyeti’nin  kurucusu  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde onu bir kez daha özlem, saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum. Yüzyıllardır dünya tarihine yön veren ve çağ açıp çağ kapayan devlet adamları yetiştiren Türk milleti, yetiştirdiği en büyük liderlerden, bağımsızlığımızın mimarı Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde makus talihini değiştirmiş ve tarih sayfalarına büyük bir destan daha eklemiştir. Atatürk, son nefesine kadar milletimizin her alanda yücelmesi için çaba göstermiştir. İleri görüşlülüğü, eserleri, barışçı kimliği, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, insani değerlere verdiği önem ve evrensel düşünce yapısı, onu dünyanın saygın liderlerinden biri haline getirmiştir. Hukukun üstünlüğünü sağlamış, insan haklarına, saygıya dayalı birinci sınıf demokrasi olmayı başarmış Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk’ün işaret ettiği dünyanın en güçlü devletleri arasına girme hedefi için hızlı adımlarla koşmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyorum.”

Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç

“Türk milletinin, Anadolu topraklarından silinmek istenildiği bir dönemde yaktığı kurtuluş meşalesini zaferle taçlandıran Atatürk, millet iradesine dayalı çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'ni kurarak, yepyeni bir devir açmıştır. Atatürk’ün genç nesillere emanet ettiği ve ‘En Büyük Eserim’ dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni anlamak ve değerlerini her koşulda korumak, O’nun düşünceyi benimseyerek yaşamak, Türkiye’yi daha güçlü yarınlara taşımaktır. Her 10 Kasım atmosferinin ruhumuzda oluşturduğu mateme rağmen, taşıdığı anlam bakımından 10 Kasımlar Atatürk'ün fikirlerinin en iyi şekilde anlaşılarak tatbik edileceği günler olarak kalmalıdır. Bizler 'Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir' sözü ile hedefimizi çizen Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bırakmış olduğu bu güçlü mirasın yılmaz bekçileri olmaya devam edeceğiz. Gelecek nesillerin de aynı şuur, inanç ve kararlılıkla bayrağı devralacaklarına ve ülkemizi daha ileri noktalara taşıyacaklarına olan inancımız ve güvencimiz tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Başkomutan, Eşsiz Devlet Adamı Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 80. yıl dönümünde, minnet, şükran ve rahmetle anıyorum”  

AK Parti İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci

İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci mesajında; ‘’ Cumhuriyetimizin kurucusu ve milli mücadelemizin önderi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80. yılında şükran, minnet ve saygıyla yâd ediyoruz’’ dedi. Sözlerine; ‘’ Türkiye Cumhuriyeti'ni çağdaş dünyanın güçlü bir devleti olarak Gazi Mustafa Kemal’in gösterdiği muasır medeniyet seviyesine ulaştırmanın azim ve kararlılığı ile hareket ediyoruz ’’ şeklinde devam etti. Özkeçeci, Gazi Mustafa Kemal'in gelecek nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti'ni, daha ileriye taşımak, daha güçlü bir ülke haline getirmek için mücadeleyi her zaman sürdüreceklerini ifade etti.

                                      

GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı Hilmi Teymur

"Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, kendisini milletine adamış, bağımsızlık ve özgürlük yolunda karşısına çıkan tüm güçlüklere direnmiş, milletimizin her alanda yücelmesi için yılmadan çaba göstermiş ölümsüz bir liderdir. Atatürk, savaş meydanlarında askeri dehasıyla olduğu kadar, ekonomik gelişme yönünde ortaya koyduğu vizyon ile de Türkiye’nin ufkunu açmıştır. 10 Kasım tarihi, Türk milleti için büyük kurtarıcısının anma günü olduğu kadar, aynı zamanda sahip olduklarımızın değerini bilme ve onun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığına saygı gösterme günüdür. Bir milletin kaderinin nasıl değişebileceğini dünya tarihine yazdıran Atatürk’ün “Bu Ulusa ve Ülkeye hizmet görevi bitmeyecektir.” sözünü daima ilke edindik. İş dünyası olarak diyoruz ki, Onun ülkesinin girişimcisine olan güveni boşa çıkmayacaktır. Özel sektör olarak, ekonomimizi büyütme konusundaki kararlığımızı bir kez daha vurgulamak istiyoruz.  Biz de bizden sonraki nesiller de, ülkemizi daha da ileriye taşımak için durmaksızın çalışacağız. Bu duygu ve düşüncelerle aramızdan ayrılışının 80’inci yıl dönümünde ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm Şehit ve Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatırları önünde saygıyla eğiliyoruz”                                 

HKÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Edibe Sözen

"Kurtuluş Savaşı’ nın Başkomutanı ve ilk cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyoruz. Bir milleti, var olma mücadelesi üzerinden şekillendiren, bu uğurda büyük emeklerle sayısız başarılara imza atan Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusudur. Kahraman milletimizin gücüyle, yepyeni bir devlet kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tüm milletlerin takdirini kazanmış büyük bir asker ve bir devlet adamıdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyet’e sahip çıkmak ve dünyaya örnek teşkil eden fikirlerini ve başarılarını, gelecek nesillere aktarmak gerekir. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Büyük Komutan ve Devlet Adamı ve Milli Mücadele Kahramanı Mustafa Kemal Atatürk'ü, rahmet ve minnetle anıyoruz”

 

9.11.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin