ŞEHİT AİLESİ GURURLANDIRDI!

ŞEHİT AİLESİ GURURLANDIRDI!

Suriye'de 31 Mart günü teröristler tarafından Türk askerlerinin bulunduğu bölgeye yapılan havan saldırısında yaralanan ve 10 gün tedavi gördükten sonra şehit olan Uzman Onbaşı Halis Sayın'ın organları ailesinin kararıyla bağışlandı. Şehidin organları Gaziantep, Hatay ve Adana'da bulunan 3 hastayı hayata bağladı.

Suriye’de vatani görevini yaptığı sırada 31 Mart günü gerçekleştirilen hava saldırısında yaralanan ve hastanede şehit düşen Uzman Onbaşı Halis Sayın’ın organları ailesinin kararıyla bağışlandı. Şehit Onbaşı’nın böbrekleri 15 yaşındaki İsmail Bolat ve 57 yaşındaki Mustafa Çelebi’ye, karaciğeri ise Adana Şehir Hastanesi’nde tedavi gören bir hastaya nakledildi.  Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, şehit ailesinin örnek bir davranışa imza attığını belirterek, " 10 gün önce hain bir saldırı sonucu yaralanan şehit askerimiz bizim üniversitemize nakledilmişti. Burada tedavisi için çok büyük çabalar sarf edildi, müdahalelerde bulunuldu ancak askerimiz kurtarılamayarak şehit oldu. Sonrasında ise şehidimizin ailesi örnek bir davranış göstererek organlarını bağışladılar. Bu herhalde Türkiye'de görülmüş bir şey değildir. Şehidimiz kaybetmek bizi derinden üzerken, diğer taraftan yapılan organ bağışı çok büyük bir gurur vesilesi oldu. Şehidimizin ailesi o duygu yoğunluğu, o üzüntü içerisinde makul bir düşünce ortaya koyarak şehidimizin organları başka insanlarda yaşasın dediler ve operasyon için bize izin verdiler. Ben şehit yakınlarımıza sabır diliyorum. Allah şehidimize de rahmeti ile muamele etsin" şeklinde konuştu.

NAKİL KONUSUNDA DUYARLILIK ÇAĞRISI

Şehit Sayın'ın böbreklerinden birinin nakledildiği 15 yaşındaki İsmail Bolat, "Herkese nakil konusunda duyarlı olunması çağrısında bulunmak istiyorum. Bana organı bağışlanan şehidimizin de mekanı cennet olsun" dedi. Diğer böbreğin nakledildiği 57 yaşındaki Mustafa Çelebi ise "Uzun yıllardır rahatsızdım, diyalize giriyordum. Şimdi organ nakli oldum. Çok memnunum Allah razı olsun, hastane personeline ve herkese çok teşekkür ediyorum. Şehit ailemize de özellikle çok teşekkür ediyorum. Onları mutlaka görmek ve tanışmak istiyorum. İyileştikten sonra yanlarına gideceğim. Bana yaptıkları organ bağışından dolayı ben de her zaman onların yanında olacağım" şeklinde konuştu.  (TÜLAY KARA)

12.04.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin