SİYASİ PARTİ AYRIMI OLMADAN AYNI MASADA OTURALIM

SİYASİ PARTİ AYRIMI OLMADAN AYNI MASADA OTURALIM

DEVA PARTİSİ İL YÖNETİMİNDEN GAZETEMİZE ZİYARET

DEVA Partisi Gaziantep İl Başkanı Av. Ertuğrul Kaya ve yönetimi gazetemize ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Gaziantep’in sorunlarına değinen Kaya, “Gaziantep’in sorunları bundan sorunları ulusal politikaların bir parçası olacak. Siyasi parti ayrımı yapmaksızın aynı masada oturmayı teklif ediyoruz. Tüm siyaset partilerle Gaziantep’in meselelerini konuşmak istiyoruz “dedi.

DEVA Partisi Gaziantep İl Başkanı Av. Ertuğrul Kaya ile Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Budak, Ali Karakan, Özlem Yazman, Burhan İnal, Ahmet Aslan, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Basın Yayın Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı Orhan Kızılaslan ile Çağdaş Gazeteciler Derneği Şube Başkanı ve Gazetemiz Genel Müdürü Aslı Emektar’ı ziyaret etti. Ziyarette açıklamalarda bulunan İl Başkanı Kaya, “Heyet olarak Temmuz ayının başlarında atandık. Atanmamızın ardından bugüne kadar 3 binin üzerinde sadece yönetim kademelerinde görev almak isteyen hemşerilerimiz oldu. Biz bilfiil 90 günlük evrede haftanın 6 günü, müthiş bir gayret içerisinde, kurucu heyet üyelerimizle birlikte pandemi koşulları el verdiği müddetçe bir araya geldik. Yönetim kademelerinde görev alma taleplerinin bir kısmını yerine getirebildik. Diğer talipli olan vatandaşlarımız da komisyonlarımızda teşekkül ediyor. Hiçbir arkadaşımızı görevsiz bırakmayız” dedi.

31 EKİM’DE KONGRE YAPILACAK

7 ilçede teşkilatlanma çalışmalarını tamamladıklarına dikkat çeken Kaya, “3 ilçemizde kongremizi icra ettik. 31 Ekim Cumartesi günü Genel Başkanımız Ali Babacan’ın katılımıyla Gaziantep’te 1. Olağan kongremizi yapacağız. Yönetimimiz aynı enerji ve duygularla kongre sonrasında da görevini icra edecek” dedi.

TÜM FİKİRLERE AÇIĞIZ

Kapsayıcı bir siyaset anlayışını savunduklarını belirten Kaya, “Toplumun tamamını kapsayan, siyasi parti ayrımı yapmaksızın, tüm fikirler, devletimiz, bayrağımız, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ile barışık tüm fikirlere açığız. Terörize olmamış her türlü fikre kapımız sonuna kadar açık. Bu çerçevede de kucaklayıcı siyaset anlayışı güdüyoruz. Bunun öneklerini de zaten yönetim kademelerimizde rahatlıkla görebilirsiniz. Toplumun tüm renkleri aramızda, o ahengi sağladık. Gaziantep siyasetinde özlenen bir tarzı, siyaset anlayışını ekip olarak icra ediyoruz. yönetim kurulu üyelerimizin yüzde 70’e yakını ilk defa siyasete katılan bireylerden oluşuyor” ifadelerine yer verdi.

HER GÖREV İÇİN YÜZLERCE TALİPLİ

Kaya, Mahalle teşkilatlarını oluşturmaya başladıklarını aktararak, “Seçim yarın yapılacakmış gibi sandık kurullarımızı oluşturacağız. Disiplinli bir çalışma modelimiz var, insan kaynaklarımız çok fazla. Çok şanslıyız, neredeyse her görev için yüzlerce talipli çıkıyor. Her taliplinin siyasetin bir parçası olmasına gayret ediyoruz” dedi.

KADINLAR VE GENÇLER SİSTEMİN İÇERİSİNDE

Gençler ve kadınlar için yeni bir siyasi model inşa ettiklerine değinen Kaya, “bizim yönetim kademelerimizde kadınlar ve gençlerimiz doğrudan sistemin içine entegre edildiler. Kadın kolları il, ilçe başkanlığı kurma girişimimiz yok. Şehitkamil ilçe başkanımızın Derya Köylü olması bakış açımızı ortaya koyan bir örnektir. Kadınlarımızın temsil edilmesi noktasında sadece söylem değil eyleme geçiş oldu” dedi.

GENÇLER İÇİN AYNI MASADA OTURALIM

Gaziantep’te ciddi manada genç nüfus olduğuna dikkat çeken Kaya, “Fakat genç nüfusun hayalleri, umutlarıyla ilgili çok ciddi problemler var. Bu şehirde yaşayan, gelir dağılımındaki adaletsizlik, eğitimdeki fırsat eşitsizliği, gençlerimizi maalesef farklı alışkanlıklara itiyor. Bunun için yerel politikaların geliştirilmeyişi çok üzücü. Gaziantep’in sorunları bundan sorunları ulusal politikaların bir parçası olacak. Siyasi parti ayrımı yapmaksızın aynı masada oturmayı teklif ediyoruz. Tüm siyaset partilerle Gaziantep’in meselelerini konuşmak istiyoruz. Bizim de söyleyecek sözlerimiz var. Biz doğruya doğru, yanlışa yanlış deme cesaretini göstereceğiz” dedi. (TÜLAY KARA)

22.10.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin