‘SOSYAL OKUL PROJESİ’ EĞİTİME  DEĞER KATIYOR

‘SOSYAL OKUL PROJESİ’ EĞİTİME DEĞER KATIYOR

Türkiye’de sadece Gaziantep’te uygulanan ‘Sosyal Okul Projesi’ ile eğitime farklı bir soluk getirildi. Kent eğitiminde çıtayı yükseltmeyi amaçlayan proje ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, “Sosyal Okul Projesi Gaziantep’in eğitimine değer katıyor” dedi.

 

Mete, ilk kez Gaziantep’te uygulanmaya başlanan projenin tüm Türkiye için örnek bir proje olduğunu vurgulayarak, projenin her aşamasını büyük bir titizlikle takip ettiklerini belirtti.

 

GAZİANTEP’E DEĞER KATIYOR

 

“Öğrencilerin çağın gerektirdiği nitelikte çok yönlü bireyler olarak yetiştirilmesi ülkelerin en temel hedeflerinden biri hâline geldi” diyen Mete, projeyi bu anlayış doğrultusunda çok amaçlı bir şekilde hayata geçirdiklerinin altını çizdi. Mete ayrıca, çağın eğitim kurumu niteliklerine sahip okulların özellikleri incelendiğinde, bu okulların sadece akademik başarıları ile değil sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri ile de ön plana çıktığını söyleyerek, “Sosyal Okul Projesi Gaziantep’in eğitimine değer katıyor” dedi.

 

BAŞARILI OKULLARA ÖDÜL

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mete, sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı: “Gaziantep genelindeki tüm okullarımızda uygulanacak olan ‘Sosyal Okul Projesi’ ile ilimizde bulunan okul ve öğrencilerin akademik çalışmaları yanında sosyal, sportif ve sanatsal alanlardaki aktivitelere de etkin olarak katılmaları sağlanacak ve yapılan etkinlikler takip edilerek başarılı okullar ödüllendirilecektir. Bu kapsamda ilimiz genelinde yürütülecek olan “Sosyal Okul Projesi” ile bu boşluğun doldurulacağı ve okullarımızın dikkatinin sosyal etkinliklere çekileceğini düşünüyoruz. Ayrıca bu projeyle güncellenen müfredat programlarının ana eksenini oluşturan değerler eğitimi ile öğrencilerimizin milli ve manevi değerlerimizi çeşitli etkinlikler yoluyla özümsemeleri gerçekleştirilecektir.”

 

SOSYAL OKUL PROJESİ’NİN İÇERİĞİ

 

Yeni eğitim öğretim yılı ile birlikte ilk kez Gaziantep’te uygulanmaya başlanan Sosyal Okul Projesi, sportif sanatsal ve kültürel konuların yanı sıra öğrencilerde çevre bilincini ve yardımlaşma duygularını geliştirmeyi ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı hedefliyor. Gaziantep Valiliği onayıyla il genelindeki tüm resmi okullarda uygulanan proje, kapsamında yapılan etkinlikler değerlendirilerek puanlandırılıyor. Puanla neticesinde yüzde 10’luk dilime giren okullar ödüllendirilecek.  

 

24.10.2017 (Sinan ŞAHİN)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin