SÜT SAĞARKEN CANINDAN OLDU

SÜT SAĞARKEN CANINDAN OLDU

Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde süt sağan lise öğrencisi çığlık atıp, yere yığıldı. Hareketsiz yatarken bulunan gencin elektrik çarpması sonucu öldüğü tahmin ediliyor. 

Edinilen bilgiye göre Nurdağı ilçe kırsalında bulunan Gözlühüyük Mahallesi Sayburun mezrasında çiftlikte ailesine yardım eden 17 yaşındaki Nurdağı Anadolu İmam Hatip Lisesi 2. sınıf öğrencisi Mustafa Ali Kelebek, ahırda bulunan inekleri, süt sağma makinesi ile sağmaya başladı. Bir süre sonra baba H. K. oğlunun çığlığını duyarak ahıra koştu. Yere yığılan oğlunu hareketsiz yatarken gören baba, önce sağlık ekiplerine haber verdi. Ardından oğlunu kendi aracına bindirip, hastaneye doğru yola çıkan baba yolda 112 ambulansı ile karşılaştı. İlk müdahalesi yapılan genç, Nurdağı Devlet Hastanesi getirildi. Burada yapılan tüm müdahaleye rağmen genç, kurtarılamadı.

 

MASASI BOŞ KALDI

 Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde süt sağarken elektrik çarpması sonucu yaşamını kaybettiği belirtilen lise öğrencisinin, okulunda büyük hüzün yaşanıyor. İmam hatip lisesi 2. sınıf öğrencisi Mustafa Ali Kelebek'in oturduğu sıraya arkadaşları tarafından bir demet gül bırakıldı.

 ÖLÜM NEDENİ BELİRLENEMEDİ

 Olayın ardından Cumhuriyet Savcılığı inceleme başlatırken, ilk belirlemelere göre elektrik çarpması nedeniyle öldüğü tahmin edilen gencin kesin ölüm nedeni henüz tespit edilemedi. Lise öğrencisinin cenazesi otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu'na gönderilmişti.

 

  Otopsisi sürdüğü öğrenilen gencin okuduğu Nurdağı Anadolu İmam Hatip Lisesinde büyük hüzün hakim. Haberi alınca büyük şok yaşayan arkadaşları ve öğretmenleri, olayın ardından derin üzüntü duyduklarını ifade etti. Kelebek'in okuduğu 11/B sınıfında sessizlik hakim olurken, arkadaşları ise Kelebek'in oturduğu masa ve sıranın üzerine bir demet gül bıraktı. Kelebek'in oturduğu masa ve sırayı boş bırakan arkadaşları, "Mustafa Ali, okulda sessiz sakin, kendi halinde biriydi. Çok mütevazi bir yapısı vardı. Haberi alınca şok olduk, büyük bir üzüntü duyduk" diye konuştu.

  Öte yandan; Mustafa Ali'nin hayvancılıkla uğraşan ailesinin maddi durumunun iyi olmaması nedeniyle boş zamanlarında sürekli anne ve babasına yardım ettiği öğrenildi.

12.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin