‘TAKİPÇİSİYİZ’

‘TAKİPÇİSİYİZ’

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, geçtiğimiz gün gazetemizde yayınlanan ‘Taraf Olmak Size Yakışmadı’ başlıklı haberimizin ardından habere ilişkin açıklamalarda bulundu. Milletvekili Atay, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç’ın atamasında partilerinin siyasi inisiyatif kullanmadığını belirterek, “Okul ve aileye ilişkin habere konu olan durumun incelenmesi için Valilik tarafından bir müfettiş görevlendirildiğini biliyoruz. Biz de olayın takipçisi olacağız” dedi.

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, geçtiğimiz gün gazetemizde yayınlanan ‘Taraf Olmak Size Yakışmadı’ başlıklı haberimize ilişkin gazetemize açıklamalarda bulundu. Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüten Erdal Kılınç’ın atamasına ilişkin konuşan Milletvekili Atay, “Söz konusu habere konu edilen Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin şahıs olarak bizim veya genel başkan yardımcımızın ilgisi yok. Kılınç, bilindiği üzere AK Partili Şahinbey Belediyesi’nde 4 buçuk yıl süre ile belediye başkan yardımcılığı yapmıştır. AK Partili belediye başkan yardımcılığı yapmış bir kişinin MHP kontenjanından ilçe milli eğitim müdürlüğüne getirilmesi söz konusu değildir. Velinin şikayeti sebebiyle olumsuz bir takım olaylar gerçekleşmiş. İlçe Milli Eğitim Müdürü’nden konuya ilişkin bilgi aldık” ifadelerine yer verdi.

MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRİLDİ

 Haberde bahsi geçen okulun şehrin başarılı okullarından biri olduğuna dikkat çeken Milletvekili Atay, “Şehrin en başarılı ortaokullardan birisi. İlçe Milli Eğitim Müdürünün konuyla ilgili açıklaması, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden müfettiş istediğini, ortada bir sorumlu, suçlu varsa müfettiş raporu sonucunda ceza verileceğini belirtti. Olay İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valiliğe yansımış. Kimsenin bir suçu varsa örtbas edilmesi siz konusu olamaz. İlçe milli eğitim müdürünün gitmesi olayı soruşturmak ve sorumluları bulup cezalandırmak. Bu olayın da takipçisiyiz” şeklinde konuştu. (NEVRE SARAÇ)

 

29.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin