TARAF OLMAK SİZE YAKIŞMADI!

TARAF OLMAK SİZE YAKIŞMADI!

Geçtiğimiz 22 Kasım Cuma Günü gazetemizin manşetinden duyurduğumuz Turgut Özal Ortaokulu’ndaki darp olayına ilişkin; ‘Öğretmen Hem Sever Hem Döver-miş’ başlıklı haberimiz ulusal basında da büyük ses getirdi. Haberimizin ardından Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Ahmet Gök, darp raporu elinde bulunan aileye ulaşmak yerine okulu ziyaret ederek tebrik etti.

Turgut Özal Ortaokulu’nda 6.sınıfta eğitim alan H.İ.A. isimli öğrencinin annesi T.A. gazetemize başvurarak oğlunun ve bir arkadaşının okulda şiddete maruz kaldığını belirterek darp raporlarını gazetemize sundu. Gazetemiz tarafından yapılan ‘Öğretmen Hem Sever Hem Döver-miş’ başlıklı haberimizin ardından ulusal basın da dahil olmak üzere birçok mecrada haberimiz ses getirdi. Bu haberin ardından olayı araştırmak, taraflar ile görüşmek ve hatta belki de orta yolu bulmak vasıflarını yürüten Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Ahmet Gök, zaman kaybetmeden okul idarecilerine ve öğretmenlerine tebrik ziyareti gerçekleştirdi.

DARP YOKSA DARP RAPORU NEDEN VAR?

Öğrencinin yaşadığı olaya ilişkin darp olmadığını iddia eden Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Ahmet Gök ve Okul Müdürü Hakan Songur’a sesleniyoruz, olmayan darbın raporu olur mu? Darp yoksa bu rapor nedir? Buna ne diyeceksiniz?

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Ahmet Gök, haberimizin ‘yalan haber’ olduğunu iddia ederek gittiği ziyarette kul hakkını bir kenara bırakarak mı konuştu? Kul hakkını bilen biri ise gazeteci arkadaşımızın okul müdürünü arayarak yaptığı habere ilişkin, kendisi gazete ve aile ile görüşmeksizin yaptığı yorumuyla kul hakkına girdiğinin farkında mı?

YA EĞİTİM SEN’Lİ OLSALARDI?

Milletvekili adaylığına hazırlanan, MHP veya AK Parti’den aday olması beklenen Gök’e sesleniyoruz, o darpa maruz kalan çocuğun ailesinin de okul müdürü kadar oy kullanma hakkı var. Darbı gerçekleştiren öğretmeni ve müdürü AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen Eğitim Bir Sen’li olduğu için mi koruyorsunuz? Müdür Eğitim Sen’li olsaydı bu kadar ‘Tarafsız’ olacak mıydınız?

MÜDÜRE SÖZ HAKKI TANIYIN, SİZE ŞANTAJCI DESİN!

Okul Müdürü Hakan Songur, her platformda okulun başarısından bahsederken uygulanan darba ilişkin Gazetemizin Haber Müdürü Nevre Saraç, haberi yapmadan önce kendisini aradığında, durumu sorup görüş almak istediğini belirttiğinde, “Biz devlet memuruyuz. Basın açıklaması yapma gibi bir şansımız yok. Bu konu il müdürünün de bilgisi dahilindedir. Devlet memurları mevzuata, yönetmeliğe aykırı bir iş yapamazlar. Yaptığımız bütün iş ve işlemler amirlerimize tabidir. Bizim söyleyeceğimiz bu kadar. Biz bu tip haberlere, şantajlara prim vermeyiz, bilginiz olsun. İl Müdürü basın açıklaması yapabilir, bizim şansımız yok. Basın açıklaması yapma şansımız olsa bayağı bir doküman sergilerim masaya” ifadelerine yer verdi. Gazeteci arkadaşımız ise defalarca kez kendisine söz hakkı sunduğumuzu ve açıklama hakkını gasp etmek istemediğimizi belirtti.

Okul Müdürü Songur’a Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç ile Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Ahmet Gök sahip çıkıyor. Darp edilen çocuğa kim sahip çıkacak?

MÜDÜR KILIÇ, VELİYİ DİNLEMEDİ, MÜDÜRE TEBRİĞE KOŞTU

Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç, MHP kontenjanından Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın çabalarıyla, tecrübesi olmamasına rağmen, şehrin 902 bin 424 nüfuslu, 69 ilden daha büyük Şahinbey ilçesine  ilçe milli eğitim müdürü olsa da süreci hakkaniyetle yönetemedi. Böyle büyük bir ilçenin Milli Eğitim Müdürlüğü’nü yürüten şahsa yakışan da istifa etmesidir.  Müdür Kılıç, olaya ilişkin aile ile görüşmeksizin okulu ziyaret ederek idareci ve öğretmenleri tebrik etti. Müdür Kılıç’ın atanmasında kimlerin rolü varsa bu olayın vebali de aynı kişilerin boynundadır. MHP Gaziantep Milletvekilleri Sermet Atay ve Muhittin Taşdoğan’a sesleniyoruz, velinin derdini dinlemeyen müdüre ilişkin bir şey söyleyecek misiniz?

ÖZKEÇECİ NASIL MÜSAADE ETTİ?

AK Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci ’ye sesleniyoruz; Gaziantep’te şehrin sözlerini söyleyenler arasında olmanıza rağmen, böyle bir ilçeye tecrübesiz bir müdürün atanmasına nasıl müsaade ettiniz?

Biz tarafsız Gazetecilik yapmaya çalışıyoruz.

Biz darpa uğramış bir çocuğun eğitim hakkını savunuyoruz.

Biz sadece veliyi değil müdürü de dinlemek isterken, müdürün şantaj imalarına maruz kalan gazetecileriz.

Biz burada Zülfi Yâre dokunduğumuzu da biliyoruz…

Fakat mağdur edilen bütün çocukların, annelerin, insanların ve canlıların her zaman sesi olacağımızı, mağduriyetleri giderilene dek olayların peşinde olacağımızı bildiriyoruz.

 (ASLI EMEKTAR-NEVRE SARAÇ)

 

 

 

27.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin