TEKCAN, RESMEN GÖREVE BAŞLADI

TEKCAN, RESMEN GÖREVE BAŞLADI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla ilişkiler Daire Başkanlığına  Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek'in danışmanlığını yapan Ahmet Recep Tekcan resmen başladı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla ilişkiler Daire Başkanlığına, Fatih Ermeydanı’nın Şehitkamil Belediyesi’ne geçmesi ile birlikte kimin göreve geleceği merak edilmişti. Aslen Kars nüfusuna kayıtlı Ahmet Recep Tekcan yeni görevine resmen başladı. Tekcan, Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek'in danışmanlığını yapmıştı.

Dr. Ahmet Recep Tekcan kimdir

Dr. Ahmet Recep Tekcan, 1960 yılında Kars’ta doğdu. Suudi Arabistan Medine Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirmesinin ardından, Yüksek Lisansını Gazi Üniversitesi’nde Kerkük üzerine yaptı. Doktorasını Selçuklularda Şehirleşme ve Şehircilik üzerine yaptı. 1988-1990 Öğretmenlik, 1990-1995 Devlet Lisan Okulu’nda Müdür Yardımcılığı, 1995-1999 Devlet Personel Daire Başkanlığı’nda Yabancı Diller Eğitim Merkezi Müdür Yardımcılığı, Başbakanlık Müşavirliği ile Parlamenter Danışmanlığı görevlerinde bulundu. 1999 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi Eğitim ve Kültür Dairesi Başkanlığı görevine atandı. 2002 yılında Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı görevine getirildi. Buz Sporları Federasyonu, Masa Tenisi Federasyonu, Ankara Yenimahalleliler Derneği, Ankara Tarihi Kent Merkezi, Kültür Varlıkları Onarma, Yaşatma, Koruma, Güzelleştirme Derneği ve TÜRKSAV  Yönetim Kurulu Üyesi. Ayrıca, İstanbul Sanatçılar Derneği, GESAM, Yazarlar Birliği, RTGD, Ankara Kulübü gibi sivil toplum örgütlerinin aktif üyesidir. Turizm Bakanlığı’nda dört ay eğitim alarak Profesyonel Turist Rehberi Kokart’ına sahip oldu, İşletmelerde döner sermaye uzmanlığı kursu, İngiltere’de Solent Language Center’de İngilizce kursu, İnsan Kaynakları ve İstihdam Kursu, G.Ü. Halkla İlişkiler Uzmanlığı Kursu aldı. 2004 yılında göreve başladığı Bocce Bowling Dart Federasyonu Başkanlığı görevlerini 2018’e kadar yürüttü. 10 Ağustos 2018 tarihinde yapılan seçimlerde Kızak Federasyonu Başkanı olarak seçildi. Evli ve 3 çocuk babası olan, Dr. Ahmet Recep Tekcan, İngilizce, Arapça ve Türk Lehçeleri biliyor. (ASLI EMEKTAR)

14.05.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin