TEKNOFEST’E ADIM ADIM

TEKNOFEST’E ADIM ADIM

Dünyanın sayılı havacılık, uzay ve teknoloji festivallerinden TEKNOFEST’e bu yıl Gaziantep ev sahipliği yapacak. Festival için hazırlıkların tam gaz sürdüğü Gaziantep’te Vali Davut Gül, üniversite rektörleri ve dekanları ile toplantı da gerçekleştirdi. TEKNOFEST’in yarışmaları için son başvuru 28 Şubat.

 

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, Türkiye'nin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle 22-27 Eylül 2020’de Gaziantep’te yapılacak olan TEKNOFEST için tüm hazırlıklar sürüyor. 23 farklı kategoride Biyoteknoloji İnovasyon Yarışması, Tarım Teknolojileri Yarışması, Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması, Akıllı Ulaşım Yarışması, Eğitim Teknolojileri Yarışması, Helikopter Tasarım Yarışması, Jet Motor Tasarım Yarışması, Binek Otonom Araç Yarışması, Savaşan İHA Yarışması, Sürü İHA Simülasyon Yarışması, İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması, Yapay Zeka Yarışması, Robotik Fetih-1453 Yarışması, İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması, Mini Jet Radyal Kompresör Tasarım Yarışması, Turbofan Motor Tasarım Yarışması, Roket Yarışması, Elektrikli Araç Yarışması, Model Uydu Yarışması, İnsansız Hava Aracı Yarışması, Uçan Araba Tasarım Yarışması yapılacak. Yarışmalar için son başvuru 28 Şubat tarihinde alınacak.

GAZİANTEPLİ SPONSORLAR

Teknoloji güneşi doğacağı Gaziantep’te ise yoğun çalışmalar sürüyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde, üniversitelerde ve birçok okulda TEKNOFEST ekipleri oluşturulmaya başlanırken Vali Davut Gül başkanlığında üniversite rektör ve dekanları da bir araya geldi, görüş alışverişinde bulundu. Yapılacak olan yarışmalara SANKO Holding ve Gaziantep Ticaret Odası olmak üzere birçok oda ve firma da sponsor oldu. (ASLI EMEKTAR)

7.02.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin