TEKSTİLKENT’TE TEZGAHLAR DURDU

TEKSTİLKENT’TE TEZGAHLAR DURDU

Gaziantep’in Şahinbey İlçesi Tekstilkent Mahallesi’nde yaşanan elektrik kesintileri, esnafı mağdur etti. Üretim yapan esnaf siparişlerini ulaştırmak isterken, kesintiler yüzünden tezgahlar durdu. Yaşanan elektrik kesintisi, zaten pandemi ile ekonomik alanda mücadele veren esnafın belini daha da büktü. Esnaf, yetkililerden destek istedi.

Gaziantep’in Şahinbey İlçesi’nde bulunan ve tekstil üreticilerinin merkezi konumunda olan Tekstilkent Mahallesi’nin elektrik sorunu bir türlü çözüme kavuşturulamıyor. Yaşanan elektrik kesintileri ve yetersiz elektrik dağılımı sebebiyle tezgahlarda üretimi duran ve makineleri bozulan esnaf mağdur oluyor. Uzun süredir elektrik kesintisi ile mücadele eden esnaf, düşük fazda verilen elektrik sebebiyle de işlerini yapamıyor. Gazetemize mağduriyetlerini dile getiren esnaflar, siparişlerin iptal olmasından endişeleniyor.

ELEKTRİK KESİLİNCE ÜRTEİM DE DURUYOR

Sürekli elektrik kesintisi ile mücadele veren Tekstilkent esnafları, mağduriyete ilişkin, “Elektrik trafoları eski, arızalar sürekli oluyor. Gece yarısı elektrikler kesiliyor, arızaları bildiriyoruz. Bir gün sonra gece müdahale yapılıyor. Gece gündüz üretim halinde olan bu bölgede elektrikler kesilince üretim de duruyor. Bazı işyerlerinde elektrik bulunurken bazılarında kesinti yaşanıyor. Yeni işyerleri açılıp yeni makineler gelince elektrik altyapısı kaldırmamaya başladı. Sürekli arıza yaşanıyor. Kış gelmeden, yağmur kar olmadan yaşanan bu sıkıntı bizi korkutuyor. Mobilyadan tekstile her türlü üretimin yapıldığı mahallede kesintilerin yanı sıra yetersiz elektrik de mağduriyet yaratıyor” dedi.

KÖKLÜ ÇÖZÜM İSTİYORLAR

Esnaflar, köklü çözüm arayışı için çağrıda bulunarak, “Siparişlerin alındığı, işimizin düzene bindiği bir dönemdeyiz. Tekstil üreticileri siparişlerini yetiştirmeye çalışıyor. Fakat sevkiyatlar aksarsa siparişler iptal olacak. Elektrik kesintileri yaşandıkça işçileri de evine göndermek zorunda kalıyoruz. Bölge bölge yaşanan elektrik kesintisinin köklü bir çözüme ihtiyacı oluyor” ifadelerine yer verdi. (ASLI EMEKTAR)

25.10.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin