‘TERÖRDE KALICI ÇÖZÜM İÇİN KAPSAMLI MÜCADELE ŞART’

‘TERÖRDE KALICI ÇÖZÜM İÇİN KAPSAMLI MÜCADELE ŞART’

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar, partinin Gaziantep İl Teşkilatını ziyaret etti. Ziyarette Yanar’ın gündeminde terör vardı.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar partinin Gaziantep İl Başkanı İhsan Kaya ve il teşkilatını ziyaret etti. Yanar, ziyarette teröre ve terörle mücadeleye değinerek, “ Terör kapsamlı bir mücadele şekliyle ele alınırsa ancak kalıcı çözümler elde edilebilir” dedi. BBP İl Başkanı İhsan Kaya, Yanar’ın  ziyareti hakkında şu sözleri söyledi, “ Tüm illerde il divan toplantıları yapılıyor. Ekim ayında yapacağımız büyük kurultay için Türkiye genelinde illerdeki kurultay hazırlıkları incelenecek. Teşkilat başkanımız, genel başkan yardımcımız Haşim Yanar Gaziantep’e gelerek gündemi değerlendirecek”

‘İÇ SAVAŞ İÇ HUZURU BOZUYOR’

BBP Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar, ziyarette yaptığı açıklamada, “BBP bir vizyon kurultayı sürecine girdi. Bu süreç münasebetiyle de yurdun 4 bir yanındaki illerimizde partimizin kurulduğu dönemden bu yana görev yapan arkadaşlarla bir araya gelmek ve hasret gidermek için, yaşanan süreçleri de değerlendirmek adına bir araya geldik. Türkiye, içinde bulunduğu coğrafya itibariyle gündemleri, süreçleri bitmeyen bir ülke. 4 bir tarafında savaşların olduğu, ciddi manada göç yaşanan bir ülke haline geldik. Gerek güneyde gerek doğuda yaşanan iç savaş, iç huzuru bozuyor. Gelinen noktada son 2 yılı saymazsak, yapılan her bir uygulama terörü cesaretlendirmekten ve güçlendirmekten bir adım öteye gitmemiş. Son 2 yıldan beri de siyasi iktidarın terörle mücadeledeki kararlı tutumu sayesinde en azından terörün yurt içindeki hususlarında ilerleme kaydedildiğini görüyoruz” ifadelerine yer verdi.

KAPSAMLI MÜCADELE ŞART

 Terörle mücadelede kapsamlı bir mücadelenin şart olduğunu belirten Yanar, “ Terörün dağda terörist kovalamakla bitmeyeceğini, dolayısıyla terörü besleyen hususların da ortadan kaldırılmasıyla bir takım özümler üretilebilir. Terörün küresel, ekonomik ve siyasi bağlantı boyutu var.  Dolayısıyla insanların dağa çıkması noktasındaki şartları tetikleyen uygulamalar vardır. Bu bakımdan terör kapsamlı bir mücadele şekliyle ele alınırsa ancak kalıcı çözümler elde edilebilir. İnsanların dağa çıkmasını engelleyecek çözümler üretilmeli” şeklinde konuştu.

 

Sinan ŞAHİN/ Nevre SARAÇ

28.08.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin