‘TERÖRİSTLER HARİÇ HER SİYASİ PARTİ KARDEŞİMİZDİR’

‘TERÖRİSTLER HARİÇ HER SİYASİ PARTİ KARDEŞİMİZDİR’

Büyük Birlik Partisi Şahinbey İlçe Kongresi il binasında gerçekleştirildi. Kongrede tek aday olan Cemil Ercan Aslan, ilçe başkanlığına seçildi. 12. Olağan Genel Kurulda konuşma gerçekleştiren BBP MKYK Üyesi İhsan Kaya, “Vatan dedik, millet dedik, biz teröristlerle, teröristlere kapısını açanlarla bir olamayız. Bu davaya sahip çıkmamız ve yürütmemiz şart. Biz devletimizin, milletin, doğrunun yanındayız. Teröristler hariç her siyasi parti kardeşimizdir” dedi.

Büyük Birlik Partisi Gaziantep teşkilatı, Şahinbey İlçe Kongresi ile kongre sürecine start verdi. İl binasında yapılan kongrede Divan Başkanlığını İl Başkanı Metin Demirçubuk, Divan Başkan Yardımcılığını İl Başkan Yardımcısı Orhan Kızılaslan, Divan Katipliğini İl Başkan Yardımcısı Mustafa Taşar yürüttü. Kongrede Cemil Ercan Aslan, Şahinbey İlçe Başkanı olarak seçildi. Şahinbey ilçe Kongresinde konuşma gerçekleştiren BBP MKYK Üyesi İhsan Kaya, “Muhsin Yazıcıoğlu’nun davası 28 yıldan bu yana devletten bir kuruş almadan Allah rızası için, çocuklarımızın süt parasıyla davayı ayakta tutuyoruz. İnşallah ilelebet de ayakta tutacağız. Bu dava hak dava, kutlu dava, bu dava dikenli dava. Biz devletten beslenen siyasi partilerle, devletten bir kuruş almadan, çocuklarının nafakasını vererek bu davayı yürütmeye çalışıyoruz. Yeni seçilecek başkanlarımızın bunu bilmesi lazım” dedi.

BİZ DEVLETİMİZİN, MİLLETİN, DOĞRUNUN YANINDAYIZ

Parti olarak teröristler hariç her partiye kardeşlik duygusuyla yaklaştıklarını kaydeden Kaya, “Bu davada Muhsin Yazıcıoğlu’nun yoldaşına hiçbir kapı kapanmaz. Başınız dik, alnınız ak, sırtınız pek olur. Bizim elimiz şimdiye kadar harama uzanmadı, yanlışa onay vermek için kalkmadı, devlet hainleriyle birlikte olmadık. Kahrolsun şeriat diyenlerle kol kola yürümedik. Vatan dedik, millet dedik, biz teröristlerle, teröristlere kapısını açanlarla bir olamayız. Bu davaya sahip çıkmamız ve yürütmemiz şart. Biz devletimizin, milletin, doğrunun yanındayız. Teröristler hariç her siyasi parti kardeşimizdir” dedi.

DAVA 3 DOSYAYA BÖLÜNDÜ

Kaya, yaptığı konuşmanın devamında, “Muhsin Yazıcıoğlu davası 3 farklı dosya alinde Kahramanmaraş, Göksun ve Ankara’da devam ediyor. Biz 11 yıldan bu yana bu davanın tek dosya haline gelmesi için uğraşıyoruz. Adalet bakanımız davanın kapanmasına müsaade etmedi, çalışıyoruz. Dava tek dosya halinde birleşecek, dava aydınlatılacak inşallah. Muhsin Yazıcıoğlu’nun davası aydınlatılmadığı sürece Türkiye’de demokrasi olmaz. Muhsin Yazıcıoğlu’nu sevenler Büyük Birlik Partisi’nin yanında olur, başka yerde olmaz” dedi.

YÖNETİM KURULU AÇIKLANDI

BBP Şahinbey 12. Olağan Kongresi’nde başkan seçilen Cemil Ercan Aslan’ın yönetim kurulu şöyle;

Asil Üyeler: Murat Gülgün, Davut Ekici, Halef Atalar, İlhan Yunus Kızılcık, Volkan Kılıç, Mehmet Avcı, Selçuk Kirişçi, Gökhan Duyan, Mehmet Kurt, Kerim Tekerekoğlu, Onur Yıldırım, Eray Akdemir, Aziz Kahraman, Mehmet Öztürk.

Yedek Üyeler: Savaş Karaoğlu, Selahattin Alpman. (NEVRE SARAÇ)

16.09.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin