TESADÜF MÜ?

TESADÜF MÜ?

-PTT SURİYE KOORDİNATÖRÜ F.E.’NİN, SURİYE’YE GİDİŞ İZİN KAĞIDININ DAHİ OLMADIĞI İDDİA EDİLDİ

Dün gazetemizin manşetten duyurduğu “PTT’de bankamatik memuru mu?” başlıklı haberimizin ardından habere konu olan F.E. isimli kadın personelin, Suriye koordinatörlüğü görevine son verildiği öğrenildi. F.E., Suriye Koordinatörlüğü’nün ardından PTT Şahinbey Merkez Müdürlüğü’ne memur olarak atandı. Fakat F.E. isimli kadın personel atamasının geldiği gün 15 günlük yıllık izne ayrıldı. Peki bütün bunlar tesadüf mü?

Dün gazetemizin manşetinden duyurduğumuz; “PTT’de bankamatik memuru mu?” başlıklı haberimizin ardından iddia edilen konuya ilişkin yeni detaylar ve yeni iddialar da gündeme geldi. Habere konu olan F.E. isimli kadın personelin görevlendirme ile gittiği Suriye Koordinatörlüğü görevine son verildiği öğrenildi. Dün sabah PTT Şahinbey Merkez Müdürlüğü’ne tayini çıkan F.E., aynı gün 15 günlük yıllık izne ayrıldı. F.E.’nin Suriye Koordinatörü olarak çalıştığı dönemde hiç Suriye’ye gitmediği, hatta Suriye’ye geçiş için Valilik’ten alınması gereken gidiş izin kağıdının bile olmadığı iddia edildi.

PTT’DEN O GAZETE İÇİN REKLAM ALINDI MI?

PTT’de görevli F.E. isimli personelin eşi M.A.E.’ye ait olduğu iddia edilen ve Gaziantep’te basılan İşrak Gazetesi de iddiaların odağında yer alıyor. F.E.’nin Suriye Koordinatörlüğü görevindeyken PTT eski Genel Müdürü Kenan Bozgeyik’in talimatıyla İşrak Gazetesi’ne reklam verildiği iddia edildi. İddiaya göre PTT’nin reklamları karşılığında gazeteye aylık 50 bin TL ödeme yapıldı. Görüşlerine başvurduğumuz Gaziantep PTT Başmüdürü Zekai Özkan, reklam için direkt olarak PTT Genel Müdürlüğü ile sözleşme yapıldığını açıkladı. Ayrıca PTT A.Ş.’de Suriye Koordinatörlüğü adında bir kadronun olmadığı ve eski Genel Müdür Kenan Bozgeyik tarafından F.E. için özel olarak böyle bir bölümün oluşturulduğu iddia edildi.

SORUYORUZ

Kamu menfaatleri adına, ilgililere soruyoruz;

Görevlendirme ile Suriye Koordinatörlüğünü yürüten F.E. isimli personelin bu görevlendirmesi doğru bir karar ise görevlendirme neden apar topar sonlandırıldı?

F.E. isimli personelin, Suriye Koordinatörlüğü görevini yürütmesi hasebiyle Suriyelilerin sorunlarına ilişkin çıkarılan ve eşi M.A.E’ye ait olduğu iddia edilen İşrak Gazetesi’nde, PTT’nin reklamlarının yayınlanmasına katkısı oldu mu?

PTT eski Genel Müdürü Kenan Bozgeyik’in talimatıyla İşrak Gazetesi’ne her reklam için aylık 50 Bin TL’lik ödeme yapıldı mı?

Atamasının ardından PTT Şahinbey Merkez Müdürlüğü’nde görevlendirilen ve aynı gün 15 günlük yıllık izne ayrılan F.E. izin sonrasında istifa edecek mi? (HABER MERKEZİ)

29.01.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin