TİYATRO OYUNUNA YOĞUN İLGİ

TİYATRO OYUNUNA YOĞUN İLGİ

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Kurumu Şehitkamil Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce Uygulamalı Tiyatro Kursunda eğitim gören kursiyerlerce "Seyirci Yok Sen Varsın, Sen Varsın Seyirci Yok" isimli oyun sahnelendi. Şehitkamil Halk Eğitimi Merkezi Tiyatro Topluluğunca Kilis Alaeddin Yavaşça Kültür Merkezi'nde  izleyenler tarafından beğeniyle karşılandı.

Gösteri sonunda Kilis Belediyesi Başkan Yardımcısı Cuma Özdemir, konuşmasında;  Şehrimize gelerek gösteri yapan  kardeş şehir Gaziantep'ten gelen misafirlere hoş geldiniz diyoruz. Şehitkamil Halk Eğitimi Merkezi Tiyatro Ekibine ilimizde yaptıkları gösterileri nedeniyle öncelikle canı gönülden çok teşekkür ederiz. Özellikle yönetmenimiz Sahra Kübra Gümüş'e, yazarımız Ufuk Gültepe'ye, oyuncularımıza, teknik ekibe,  kurum yöneticilerimiz Ahmet Göçmen'e ve İbrahim Gümüş'e çok teşekkür ederiz. Kilis ilimizin Ensar şehir olması, sevgi  ve barışın ana şehri olması, ülkemizin içinde bulunduğu durum gereği, en önemli merkezlerinden olmasından,  şehrimizin kültürel faaliyetler içerisinde bu tür faaliyetlerin olması şehrimiz adına bizleri sevindirmiştir. Şehrimize moral ve motivasyon açısından, bu tür faaliyetlerin olması memnuniyet vericidir. Bu tür sanatsal faaliyetleri destekliyoruz ve sürekli olması gerektiğine inanıyoruz. Tiyatro alanında bende daha önce oynadığım için sahnelenen oyunda oyuncularımızın, yönetmenimizin performanslarını çok beğendim. Tiyatro ile vatandaşlarımıza değerler eğitimini de vermeliyiz. Oyunda güzel konulara başarılı şekilde değinilmiştir. Sahnelenen oyunun kurumsal olarak kendisini tanıtarak başka şehirlerde sergilenmesi gerektiğidir. Ekibimize tekrar çok teşekkür eder başarılar dilerim." sözleriyle Tiyatro Ekibi üyelerine çiçek takdim ederek ekibi onurlandırdı.

Şehitkamil Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ahmet Göçmen, “Gösteriye gelerek oyuncularımıza destek olan Kilis Belediyesi Başkan Yardımcısı Sayın Cuma Özdemir, Şehitkamil Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Sayın Tahir Karacaoğlu, Kilis İl Turizm Müdürü Sayın Hüseyin Kara, Kilis Belediyesi Kültür Müdürü Sayın Mahmut Selçuk, Sayın Burcu Gülocak'a ve Rıdvan Karadağ'a çok teşekkür ediyoruz. Tiyatronun Kilis' te  sahnelenmesinde desteklerinden dolayı KİLİS Belediye Başkanı Sayın Av. Hasan Kara ve personeline, Kilis İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hanifi Başıbüyük, salon tahsisi nedeniyle İl Turizm ve Kültür Müdürü Hüseyin Kara' ya, Gaziantep'ten bizi desteklemeye gelen Hüseyin Orhan ve Servet Çiloğlu ve diğer seyirciler ile sevgi kenti Kilis' te bizi destekleyen tüm seyircilerimize çok teşekkür ediyoruz. Hayat boyu çalışıyor ve başarıyoruz” dedi. (İ. HALİL KURT)

 

16.04.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin