TÜRKİYE ÜÇ KAT BÜYÜDÜ

TÜRKİYE ÜÇ KAT BÜYÜDÜ

Gaziantep AK Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan, Gaziantep Kantinciler Odası Başkanı Şıho Kelleci ve yönetimini ziyaret etti. 16 Nisan Referandum sürecine yönelik önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Türkiye üç kat büyüdü” dedi.

AK Parti’den önceki Türkiye ekonomisi ile bu günkü ekonomiyi kıyaslayarak ekonomide gelinen noktayı değerlendiren Erdoğan, “Güçlü bir AK Parti döneminde Türkiye 3 kat büyüdü. AK Parti öncesinde Türkiye'nin faiz oranı yüzde 86’idi. 2017 bütçesi 648 milyar. Faiz oranı yüzde 10.8 oldu. 648 milyarın yüzde 86’sını faize vermiş olsaydık, bu ülke ne yapabilirdi ki. Bir tek çivi dahi çakamazdık. İşte bu yollar, barajlar, havalimanları bundan dolayı yapılıyor” açıklamalarına yer verdi.

  100 yıl sonranın Türkiye'si için Evet

  Cumhurbaşkanlığı sistemini bugünün Türkiye’si için değil ileri ki 50-100 yıl hesaplanarak oluşturulduğunu dile getiren Erdoğan, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Anayasanın kendisine tanıdığı tüm hakları sonuna kadar kullanacağını belirtti ve kullanıyor da şu anda. Seçimden önce de dedi ben birileri gibi gidip evde yatmam. Ülkeme hizmet etmeye devam ederim dedi. Bir sonraki dönem içinde seçilme hakkı var. Demek ki bizim derdimiz bu dönem değil. Bu gün zaten güçlü bir iktidar var. Peki 20 yıl 50 yıl sonra ne olacak Türkiye’de. O zamanlar gelince yine koalisyonlar olursa bu ülkeye yazık olmaz mı?” ifadelerinde bulundu.

  Konuyu bakanlığa taşıyacağız

  Kantinlerde yasaklanan ürünlerle ilgili dosya oluşturularak dosyanın ilgili bakanlığa ulaştırılacağını ve sorunun çözümü için çaba sarf edileceğini belirten Erdoğan, “Kantinlerde bazı ürünlerin satılması ile ilgili Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Yüksek Kurulunun çocuklarda obezite ile ilgili çocukların sağlığı ile ilgili bir adım atılmak istendi. Kantincilerin itirazları olan noktalar var. Bu itirazları alıp değerlendirmek gerekiyor. Bu konuda yapılacak olan çalışmayı gündeme alır değerlendiririz. İkna edebilmek için iyi bir çalışma yapmak gerekiyor. Bize ne düşüyorsa genel müdürlüğü de bakanlığa da oluşturulacak dosyayı sunarız ve kantinci esnaflarımızı da savunuruz. Bu bizim görevimiz” dedi.

  Kantinde yasak markette serbest

  Kantin ve bakkallarda yasaklanan ürünlerin okul çevrelerinde hızla artan marketler serbest bırakılmasının gündeme alınarak sorunun çözümü için çalışma yapılması gerektiğini dile getiren Gaziantep Kantinciler Odası Başkanı Şıho Kelleci, “Türkiye genelinde Kantincilerimizin önemli bir sorunu var. Kantincilerle ilgili yeni bir yönetmelik hazırlanıyor. Yasaklar var. Türkiye'nin her yerinde baktığımızda okul çevrelerinde marketler beş kat daha fazla açıldı.  Bakkal ve kantinlerde yasak diye yazı çıkarıldı ancak aynı ürünler marketlerde serbest. Bir de baktığımızda yasaklanan ürünler hep ulusal markalar. Burada düşünülecek çok şey var. Bir heyet kurularak neden okul çevrelerinde marketler çoğaldı neden bakkal ve kantinlerde yasak olan ürünler marketlerde serbest araştırılması gerekiyor. Esnaf halk demek. Esnaf ile devletimiz birileri tarafından devletimiz ile karşı karşıya mı getirilmek isteniyor. Konuyu yazılı olarak da ileteceğiz. Esnafımızın zarar görmesini istemiyoruz. Milletvekillerimizden de bu konuda destek bekliyoruz” dedi.

  Esnaf olarak desteğe hazırız

  Kantincilerin hükumetin yanında olduğunu ve esnaf olarak gerekli desteği esirgemeyeceklerini dile getiren Başkan Kelleci, “Kantinciler olarak her zaman hükümetimizin yanında olduk sonuna kadar da olmaya devam edeceğiz. Hükümetimize sonuna kadar güveniyoruz. Vatan için millet için artık bazı şeylerin değişmesi gerektiğine inanıyoruz. Darbe zamanında gördük ki bu millet ülkesi için nasıl kenetlenmişse referandum sürecinde Evet oyu için aynı kenetlenme sağlanacaktır” diye konuştu.

 

22.03.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin