Ünlü Hacker Grubu, IŞİD'e Savaş Açtı!

Ünlü Hacker Grubu, IŞİD'e Savaş Açtı!

Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, Paris saldırısı sonrasında yayınladığı bildirilerle IŞİD'e savaş açtığını açıkladı. İşte Anonymous tarafından yapılan açıklama

13 Kasım tarihinde Paris'te IŞİD tarafından gerçekleştirilen bir dizi terör olayı sonrasında 100'ü aşkın insan hayatını kaybetmişti. Daha sonra dünyanın birçok önde gelen ülkesi terörle mücadele konusunda sert mesajlar verirken ünlü hacker grubu Anonymous da bu duruma sessiz kalmayacağını bildirdi.

Anonymous da IŞİD'e savaş ilan etti!

Twitter üzerinden verdiği mesajlar ve YouTube'da yayınladığı video ileFransız halkının acısını paylaştıklarını belirten Anonymous, bundan sonraIŞİD'in peşini bırakmayacaklarını söyledi. Atılan tweetlerde "size en büyük operasyonu biz yapacağız" ve "dünyanın birçok bölgesinde bulunanAnonymous üyeleriyle sizi bulacağız ve amacınıza ulaşmanızı engelleyeceğiz" gibi iddialı açıklamalar dikkat çekti.

Daha önce dünya çapında gerçekleştirdiği siber saldırılarla gündeme gelenAnonymous, bu açıklamaların ardından işe koyulmakta gecikmemiş görünüyor. Zira ünlü hacker grubu, Foreign Policy'nin haberine göre şimdiye kadar IŞİD'le ilişkili 149 internet sitesini hackledi ve 101 binTwitter hesabı ile 5900 propaganda videosununun kaldırılmasını sağladı.

 

 

Anonymous'un haricinde Birleşik Krallık, ABD ve Fransa gibi ülkelerin ilgili makamları da IŞİD'in sanal faaliyetlerini sekteye uğratmak için çalışmalara başlamış durumda.

17.11.2015 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin