VALİ YARDIMCISI İMAMGİLLER İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ  

VALİ YARDIMCISI İMAMGİLLER İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ  

Fırat Kalkanı operasyonu ile terör örgütlerinden temizlenen Cerablus’tan sorumlu Gaziantep Vali Yardımcısı Ahmet Turgay İmamgiller için Gaziantep'te cenaze töreni düzenlendi. 

Gaziantep Valiliği önünde düzenlenen cenaze törenine bir dizi ziyaret için Gaziantep'te bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile birlikte Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, kent protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

  Cenaze töreninde açıklamalarda bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül, iyi bir mesai arkadaşlarını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getirerek, İmamgiller’in iyi bir devlet adamı olduğunu vurguladı.

  Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise, "Sözün bitti yerdeyiz. Görevi başında, çok kutsal bir görev icra ederken kendisini kaybettik. Rahmeti rahmana uğurluyuz şimdi. Rabbim başta ailesi olmak üzere geride kalanlarına İçişleri camiamıza milletimize sabır versin. Mekanı cennet olsun" diye konuştu. Gaziantep Vali Yardımcısı Ahmet Turgay İmamgiller, Fırat Kalkanı Harekatı ile Demokratik Suriye Güçleri'nin (DSG) kontrolünden alınan Cerablus kentinde koordinatör olarak görev yaparken geçtiğimiz gün odasında ölü olarak bulunmuştu. Geçtiğimiz gece cenazesi memleketi olan Sivas’ın Şarkışla ilçesine getirilen İmamgiller’in babası Cemal Cahit İmamgiller basın mensuplarına yaptığı açıklamada, oğlu ile gurur duyduğunu belirtip, “Ben hiç ağlamıyorum. Neden ağlamıyorum biliyor musunuz? Benim oğlum vatanını, milletini, devletini, bayrağını çok seven, verilen görevlere koşarak giden, fedakar bir vatan evladıydı. Gurur duyuyorum kendisi ile. Rabbimden tek bir dileğim var. Rabbim şehit kabul etsin onu. Mekanını cennet yapsın” dedi.

 Şehit olmak istemiş

  İmamgiller, oğlunun şehit olmak istediğini ifade edip, “Göreve severek ve gurur duyarak gitti. ‘Baba ben gitmezsem başka bir arkadaşım gidecek, bu vatan benim, bu millet benim, bu bayrak benim, ben gidip koruyacağım vatanımı. Gerekirse canımı vereceğim, şehit olacağım’ diyerek gitti benim oğlum. İnşallah şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Ben diğer çocuklarıma da bu vatan için şehit olmalarını vasiyet ediyorum. Bu vatan bu bayrak bizim. Biz koruyacağız” şeklinde konuştu.

13.01.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin