VATANDAŞ ODAKLI HİZMET SEFERBERLİĞİ

VATANDAŞ ODAKLI HİZMET SEFERBERLİĞİ

İçişleri Bakanlığı İzleme Değerlendirme Sistemi (İZDES)’nin ikinci aşaması ‘Vatandaş Odaklı Hizmet Seferberliği’ için Gaziantep’te start verildi. İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, bir dizi ziyarette bulunmak üzere geldiği Gaziantep’te Valilik binasında gerçekleştirdiği toplantı sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Bakan Yardımcısı İnce, “Vatandaş odaklı hizmet seferberliği çalışmasını başlattık. Cumhurbaşkanımızın; devleti temsil etmek ancak vatandaşın gönlüne girmekle olur talimatından kendimize bir ufuk açtık. Vatandaşlarımızın memnuniyetini artırıcı, kamu hizmetlerini, bakanlığımızın hizmetlerini bu memnuniyete dayalı kalite artırma gayretini hedef edindik” dedi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, bir dizi ziyarette bulunmak üzere geldiği Gaziantep’te İZDES Projesi’nin ikinci aşaması için toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonrasında Valilik binasında gerçekleştirilen toplantı sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Yardımcısı İnce, vatandaş odaklı hizmet seferberliği verdiklerini kaydetti. Bakan Yardımcısı İnce, “Gazi şehrimiz, İstiklal Madalyalı şehrimiz Gaziantep’teyiz. Gaziantep’te bakanlığımızın uygulamış olduğu İZDES Programının ikinci bölümünü uygulamak üzere, bütün ekip arkadaşlarımızla Gaziantep’teyiz. İZDES Projemizin ilk toplantısını az önce gerçekleştirdik. İçişleri Bakanlığı olarak bizler, kamu hizmetlerinin en etkin, en hızlı ve en ekonomik şekilde, bürokratik iş ve işlemlerin kısaltıldığı, memnuniyet odaklı bir kamu hizmeti anlayışını hedef edindik. Bu hedeflerimizi gerçekleştirmek için de İZDES Projemizi bakanımızın önderliğinde başlattık. Projenin ikinci aşamasındayız. Projedeki amacımız İçişleri Bakanlığı’nın taşrada hizmet eden kuruluşlarının kapasitelerini ölçmek ve artırmak, taşra ile merkez arasındaki iletişimi kuvvetlendirmek taşrada sahadaki görüş ve önerilere en etkin bir şekilde ulaşmak, Valiliklerimizce uygulanan iyi uygulama örneklerini tespit edip yaygınlaştırmak üzere projemizi uyguluyoruz. Tamamlanan birinci aşama neticesinde gerekli raporlama çalışmalarını Bakanlığımız Strateji Geliştirme Başkanlığı yürütüyor” ifadelerine yer verdi.

HEP BİRLİKTE OLACAĞIZ

Projenin ikinci bölümü için oluşturdukları temayı açıklayan Bakan Yardımcısı İnce, “Vatandaş odaklı hizmet seferberliği çalışmasını başlattık. Cumhurbaşkanımızın; devleti temsil etmek ancak vatandaşın gönlüne girmekle olur talimatından kendimize bir ufuk açtık. Vatandaşlarımızın memnuniyetini artırıcı, kamu hizmetlerini, bakanlığımızın hizmetlerini bu memnuniyete dayalı kalite artırma gayretini hedef edindik. Bir dizi toplantılar yapıyoruz. Kamudan görevli arkadaşlarla toplantılar gerçekleştirdik, talimatları verdik. Valimiz önderliğinde Gaziantep’te bu çalışmaları etkin bir şekilde sürdüreceğiz. Undan sonraki bölümlerde de Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile okul aile birlikleri ile muhtarlarımız ev şehit aileleri ile birlikte olacağız. Bütün bu çalışmaların neticesinde bizim geçmiş müktesebatımıza, geçmişteki değerlerimize uygun ama vizyonumuzu da en iyi şekilde artıracak bir raporlama çalışması yapacağız. Kendimize yol haritası belirleyeceğiz, eksiklerimizi tamamlayacağız. En kaliteli hizmeti vatandaşlarımıza nasıl götüreceğimizin değerlendirmesini yaparak yolumuza devam edeceğiz” diye ekledi.

NEZAKETEN UYGULUYORDUK, KANUNLAŞTI

Geçtiğimiz gün Gaziantep’te Vali Davut Gül önderliğinde başlatılan kampanyaya ilişkin bilgiler veren Bakan Yardımcısı İnce, “Trafikte yaya önceliği kampanyamız ile trafikte kazaların en aza indirilmesi ve ölümlerin hiç olmamasını amaçlıyoruz. Ekim 2018 yılında bir kanuni değişiklik oldu. Karayolları Trafik Kanununa ekleme yapıldı. Bu eklemeye göre yaya önceliği mecburi hale getirildi. Daha önce nezaketen uyguladığımız bir kural kanunlaşmış oldu. Bizler bu tür çalışmalarımızı, gerek trafik konusunda, gerek uyuşturucuyla mücadelede, gerek güvenlik alanlarında hizmetlerimizi vatandaşımıza en etkin, en hızlı ve en kaliteli şekilde ulaştırma gayreti içerisindeyiz. Bu projeyi her zaman yanımızda olan vatandaşlarımızla v kamu kurum, kuruluşlarımızla birlikte çok hızlı bir şekilde yürüteceğiz” ifadelerine yer verdi.  İnce, açıklamaları sonrasın Vali Davut Gül ve heyet ile birlikte kentte ziyaretlerde bulundu. (NEVRE SARAÇ)

7.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin