‘VATANDAŞIN HUZURU KIRMIZI ÇİZGİMİZ’

‘VATANDAŞIN HUZURU KIRMIZI ÇİZGİMİZ’

Valiler Kararnamesi ile Sivas Valiliği’nden Gaziantep Valiliğine atanan Vali Davut Gül, imzasını atarak göreve başladı. Valilik binası önünde protokol ve il müdürlerinin karşıladığı yeni Vali Gül, toplantı salonunda basın açıklamasında bulundu. Vali Gül, Gaziantep’teki ilk konuşmasında önemli mesajlar vererek, “Cumhurbaşkanımızın önümüze vizyon olarak koyduğu, 2023, 2053, 2071 hedeflerine başta Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül olmak üzere; milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız ile STK’lar, iş dünyasıyla, Gaziantep ile ilgili fikri olan herkesle birlikte projeler gerçekleştireceğiz. FETÖ başta olmak üzere tüm terör örgütleri ile kararlı bir şekilde mücadele etmeye devam edeceğiz. Terör örgütlerinin vatandaşlarımızın huzurunu bozması bizim için kırmızıçizgidir” dedi.

Sivas’tan gözyaşlarıyla yeni görev yeri Gaziantep’e uğurlanan Vali Davut Gül, imzasını atarak dün göreve başladı. Vali Gül, yeni görev yeri Gaziantep’teki ilk basın açıklamasında çok önemli mesajlar verdi. Vali Gül, “Vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması, uyuşturucu ile mücadele, trafik güvenliğinin sağlanması olmazsa olmazlarımızdandır. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturuyla terleyen vali olacağız, ulaşılabilir olacağız, Gazianteplilerin valisi olacağız. Devletin valisiyiz, bunun da ötesinde halkın valisi olacağız. İstiyoruz ki vatandaşlarımız, gerek valilik makamına gerekse il valisine güvensinler” dedi.

BAKANI GÜL, VALİSİ GÜL GAZİANTEP

Gaziantep’te el birliğiyle projeler gerçekleştireceklerini belirten Vali Gül, “Görev yapacağımız süre içerisinde Cumhurbaşkanımızın önümüze vizyon olarak koyduğu, 2023, 2053, 2071 hedeflerine başta Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül olmak üzere; milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız ile STK’lar, iş dünyasıyla, Gaziantep ile ilgili fikri olan herkesle birlikte projeler gerçekleştireceğiz. FETÖ başta olmak üzere tüm terör örgütleri ile kararlı bir şekilde mücadele etmeye devam edeceğiz. Terör örgütlerinin vatandaşlarımızın huzurunu bozması bizim için kırmızıçizgidir. İstihdam, ihracat, üretimin artırılması ve bunun önündeki engellerin kaldırılması bizim asli vazifemizdir. Gaziantep’in önemli bir ticaret, sanayi potansiyeli var, bu nedenle yatırımcının önündeki engellerin kaldırılması başlıca görevlerimizden bir tanesidir. Büyükşehir Belediyemizin turizm atağını biliyoruz, Gaziantep’imizin turizm pastasında hak ettiği payı alması için elimizden gelen her şeyi yapacağız” şeklinde konuştu.

GAZİANTEPLİLERİN VALİSİ OLACAĞIZ

Vali Gül, önceliklerinin şehit ve gazi yakınları olduğunu vurgulayarak, “Fakir insanların durumu öncelikli kabul edeceğimiz konular arasında, şehit ve gazi aileleri Cumhurbaşkanımızın il valilerine emanetleri ve talimatlarıdır. Kadınlar, gençler, çocuklar, yaşlılar önemsediğimiz konular arasında. Milli Eğitim konusunda son yıllarda önemli yatırımlar yapıldı. Tekli eğitime geçme, mesleki eğitimin artırılması, okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması öncelikli takip edeceğimiz konular arasındadır. Vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması, uyuşturucu ile mücadele, trafik güvenliğinin sağlanması olmazsa olmazlarımızdandır. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturuyla terleyen vali olacağız, ulaşılabilir olacağız, Gazianteplilerin valisi olacağız. Devletin valisiyiz, bunun da ötesinde halkın valisi olacağız. İstiyoruz ki vatandaşlarımız, gerek valilik makamına gerekse il valisine güvensinler” ifadelerine yer verdi.

İNİSİYATİFİ VATANDAŞIN LEHİNE ALALIM

“Gaziantep’in en büyük zenginliği toplumsal barışıdır” diyen Vali Gül, sözlerini şöyle sürdürdü; “Farklılıklarına rağmen toplumsal barışı koruyarak büyüyen, gelişen bir şehir. Bunu muhafaza edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın tüm illerde örnek gösterdiği Gaziantep Modelinin artarak gelişmesi gerek. 11 Milyar Dolar olan dış ticaretimizin gelişerek 2023’te 23 Milyar Dolar, mümkünse 27 Milyar Dolar olmasıdır. Vatandaşın talepleri, istekleri önemli. ‘Vali söylerse yaparız’ denilen tüm konuları şimdiden söylüyorum; vatandaşlar için her şeyi yapın. Benim izin vermeyeceğim bir şeyi zaten hukuka aykırı bir şeydir. Ancak yapılabilecek her şeyi sizlerden yapmanızı istiyorum. İnisiyatifi vatandaşın lehine alalım, birlikte çalışalım” (NEVRE SARAÇ)

6.11.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin