“VAY BAŞIMIZA GELENLER”

“VAY BAŞIMIZA GELENLER”

Halk Eğitim Merkezleri Bünyesinde “OTOGARGARA” , “KAHRAMAN BAKKAL SÜPERMARKETE KARŞI”, “EYVAH ÇILDIRIYORUM!”, “ÖĞRETMENCE GÜLDÜRMECE”, “SAHNEDE ŞENLİK VAR”, “BENİ DELİ ETME” komedi tarzında oyunlar sahneye koyan ve seyircinin büyük ilgisiyle karşılaşan, büyük çoğunluğu öğretmenlerden oluşmakla beraber, her türlü meslek guruplarından oyuncuları barındıran güzide ekip, bu yıl itibariyle artık kurumsal bir kimlik kazanarak, GAZİANTEP SANAT TİYATROSU adı altında çalışmalarına devam edecek.

    Gaziantep Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Erol Topal; Bu yıl, yaklaşık 7 aydan beri hazırlandığımız,”VAY BAŞIMIZA GELENLER” adlı oyunumuz, seyirciyle ilk olarak 4 mayıs itibariyle buluştu. Salonu tıklım tıklım dolduran izleyicilere keyifli bir akşam yaşatmakla beraber, salonun teknik sorunlarından kaynaklana ses sorunları yaşandığını, sonrasında farklı bir salonda oyunlarını sahnelediklerinde seyircinin alkışlarının ve kahkahalarının zirve yaparak, oyunun hak ettiği değerini fazlasıyla görmesinin mutluluğunu ve keyfini yaşadıklarını söyledi.

      Erol Topal; Oyunun bir  otogar konsepti içinde geçtiğini söyledi. Komik yol hikayelerinden oluşan bir konuya sahip olduğunu belirterek, her insanın mutlaka kendinden bir şeyler bulabileceği bir akışı olduğu için, seyirciyi çok çabuk içine çektiğini söyleyip, yaklaşık 100 dakikalık bir oyunda, izleyicilerden oyunun nasıl bittiğini anlayamadık, keşke biraz daha sürseydi gibi yorumlar duymanın, kendilerinde bir kez daha doğru yolda oldukları inancını pekiştirdiğini söyledi.

   Gaziantep Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Erol Topal;   “VAY BAŞIMIZA GELENLER” adlı oyunlarının,  seyirciyle eylül ayında 3 kez daha buluşacağını söylerken, izleyicimizin yoğun ilgisiyle karşılaşan oyunumuz, adeta kendi reklamını kendi yapmış, irtibat telefonlarımızı oyunu izleme arzusunda olduklarını belirten bir sürü sanatsever aramıştır diyerek, programlarına eylül ayında 3 gösteri daha eklediklerini belirtmiştir. Sanatsever Gaziantep seyircisinin, çalışmalarını instagramdan  Gaziantep Sanat Tiyatrosu sayfasından takip edebileceklerini söyleyip, her türlü zorluğa rağmen bu şehir için Tiyatro yapmaya, insanların yaşamlarına renk katmaya devam edeceklerini söyledi. En büyük güçlerini seyirciden aldıklarını belirten Erol TOPAL, her zaman dolu salonlara oynayan bir ekip olarak, kendilerini bu yolda yalnız bırakmayan izleyicilerine ve oyunun seyirciye güzel yansımasını sağlayan tüm sponsorlara da teşekkürü bir borç bildiğini de ifade etti.  

14.05.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin