VEFALI KÖPEK BULUT, SAHİPLENDİRİLDİ

VEFALI KÖPEK BULUT, SAHİPLENDİRİLDİ

SAHİBİ CİNAYETE KURBAN GİDEN KÖPEK BULUT, YENİ YUVASINA KAVUŞTU

KANLAR İÇİNDE KALAN SAHİBİNİN UYANMASI İÇİN BAŞINDA SAATLERCE BEKLEMİŞTİ

CANDER DESTEK OLDU, BULUT SAHİPSİZ KALMADI

Gaziantep’te Üniversite Bulvarı üzerinde köpeği Bulut’u gezmeye çıkaran 35 yaşındaki Hakan Durmaz, bir araçtan açılan ateş sonucu hayatını kaybetmiş, köpeği Bulut sahipsiz kalmıştı. Gaziantep Canlar İçin Derneği (CANDER), Bulut için harekete geçerek sahiplendirilmesine destek verdi. Sahibini cinayete kurban veren Bulut, olay yerinde saatlerce sahibinin uyanmasını beklemişti.

Gaziantep’te Osmangazi Mahallesi Üniversite Bulvarı üzerinde akşam saatlerinde dogo cinsi köpeğini gezdirmeye çıkaran Hakan Durmaz (35) bir süre köpeğini gezdirdikten sonra Gaziantep Üniversitesi önüne gelmiş, Üniversitenin ön giriş kapısına geldiği esnada yanında ticari bir araç duran Durmaz’ın üzerine araç içinden ateş açılmıştı. Açılan ateş sonucu hayatını kaybeden Hakan Durmaz’ın dolaşmaya çıkardığı köpeği Bulut, saatlerce olay yerinde sahibinin uyanmasını bekledi. Polislerin su verdiği köpek Bulut, Büyükşehir Belediyesine ait barınağa teslim edilmişti. Gaziantep Canlar İçin Derneği (CANDER), Bulut’un barınaktan alınıp sahiplendirilmesi için harekete geçti.

BULUT GİBİ YÜZLERCESİ SAHİPLENDİRİLMEYİ BEKLİYOR

Gaziantep Canlar İçin Derneği (CANDER) Kurucu Başkanı Burcu Başkahraman, sahipsiz kalan Bulut’un barınaktan alınarak vefat eden sahibinin dostu tarafından sahiplenildiğini duyurdu. Bulutun sıcak yuvası olduğu için mutluluk duyduğunu belirten Başkahraman, “Acı bir olay sonrasında sahipsiz kalan Bulut’un yeniden bir yuvaya alınması bizi çok mutlu etti. Dileğimiz Bulut gibi sahipsiz kalan, barınağa bırakılan, sokağa atılan yavrularımızın da sevgiyle, ilgiyle bakılacağı yuvalara kavuşmasıdır” ifadelerine yer verdi. (TÜLAY KARA)

27.07.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin