VİCDANINIZ YOK MU?

VİCDANINIZ YOK MU?

Gaziantep’in Şahinbey İlçesi Alaybey Mahallesi’nde ikamet eden Türkan Kaplan, hırsızlar yüzünden kış günü yuvasından oldu.  Türkan Kaplan’ın evine 1 ay içinde 6 defa hırsız girdi, 7.’de de evi yaktı. Kış günü sokakta kalan Türkan Kaplan, Vali Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’den yardım isteyerek hırsızlara sitem etti. Türkan Kaplan, kendini yuvasından eden hırsızlara ‘Vicdanınız yok mu?’ diyerek gözyaşı döktü.

Gaziantep’in Şahinbey İlçesi Alaybey Mahallesi Orta Sokak’ta ikamet eden 75 yaşındaki Türkan Kaplan’ın evine, 1 ayda 6 defa hırsız girdi. Evi 6 kez soyan hırsızlar 7.defa eve girdiklerinde çatıyı da yakıp kayıplara karıştı. Yaklaşık 30 yıldır ikamet ettiği evinden kış günü ayrılmak zorunda kalan Türkan Kaplan, artık canına zarar gelmesinden korkuyor. Vefat eden oğlunun evinde yaşayan Kaplan, hırsızların eve girmek için merdiven dahi yaptığını söyledi. Kaplan, “Vicdanınız yok mu?” diyerek hırsızlara isyan etti, Vali Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e seslenerek yardım istedi.

30 YILLIK YUVAM KÜL OLDU

Türkan Kaplan, evinde oturacak tek bir sağlam yerin kalmadığını, duvardaki prizlerin, muslukların, su borularının ve elektrik kablolarının dahi çalındığını belirterek, “Oğlumun eviydi. 2 katlı antep evi olan evime 1 ay önce hırsız ilk girdiğinde televizyon, buzdolabı, fırınlı ocak, sobamı çaldı. 1 ay içinde 6 defa hırsız gelip evimde ne var ne yoksa aldı götürdü. En son geçtiğimiz hafta hırsızlar evimin çatısını bile yaktılar. 30 yıldır yaşadığım yuvamı kül ettiler. İnsan düşmanına bile bunu yapmaz. Yaşayabileceğim bir yuvaya ihtiyacım var” dedi.

CANIMA ZARAR VERMELERİNDEN KORKUYORUM

Hırsızların mağdur ettiği Kaplan, “Hırsızlar evimi yaktığında oğlumun evindeydim. Ya ben de evde olsaydım? Artık canıma zarar vermelerinden korkuyorum. Gidecek kapım yok, tek başıma da olsam kendi yuvamda olmak istiyorum. Bütün eşyalarım harap oldu. Tek bir düşmanım bile yok, insan düşmanına bile bunu yapmaz. Kış günü sokakta kaldım. Polisler bile geldiğinde şaşırdı”  şeklinde konuştu.

VALİ GÜL VE BAŞKAN ŞAHİN’E SESLENDİ

Mağdur Kaplan, yetkililerden yardım isteyerek, “ Benim ne bu evde kalmaya cesaretim var ne de başka bir yere taşınacak maddi gücüm. Valimiz Davut Gül’den ve Başkanımız Fatma Şahin’den yardım istiyorum. Kış günü sokakta kaldım, nereye gideceğimi bilmiyorum” dedi.

EVE GİRMEK İÇİN MERDİVEN BİLE YAPMIŞLAR

Mağdur Türkan Kaplan’ın kızı Fındık Kaplan, kendisinin de maddi durumunun kötü olduğunu ve annesine destek veremediğini belirterek, “Hırsızlar 14 Ocak tarihinden beri 6 defa girip evi soydular, 7.sinde de evin çatısını yaktılar. Şimdi her gün çöp toplayanlar gelip evi yağmalıyorlar. Hırsızlar evin bahçesine girmek için kum koyup üstüne briket ile merdiven yapmışlar. En son artık evi yağmalayıp kapıyı kırdılar. Kırık kapıyı yaptırdık ama bir hafta geçmeden geri kırdılar. Artık anneme yardım edecek gücümüz kalmadı. Bizim de durumumuz iyi değil. Devlet büyüklerimiz annemin halini görsün. Birileri ne olur el uzatsın” dedi.

MUHTAR BİLE HIRSIZLARIN VİCDANSIZLIĞINA ŞAŞIRDI

Mahalle Muhtarı Bülent Yegül, mağdur Türkan Kaplan’ın evinin tamir edilmesi için rapor alınması gerektiğini belirterek, “Yaklaşık 1 aydır bu hırsızlarla başımız belada. Türkan teyzenin de durumu ortada. Yapılması gereken ne varsa bizler de destek olmaya çalışıyoruz. Valimiz ve başkanımız durumu görmeli” dedi. (NEVRE SARAÇ)

10.02.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin