YASİN TEPE GAZİANTEP’E DÖNÜYOR

YASİN TEPE GAZİANTEP’E DÖNÜYOR

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ATANDI

Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, yayınlanan son atama kararnamesi ile Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandı. Yaklaşık 1 yıl öncesine kadar Gaziantep’te Şahinbey ilçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Tepe, eğitim yuvasına geri döndü.

 

Yaklaşık 1 yıldır Bolu İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Yasin Tepe, yayınlanan son kararname ile Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandı. Cengiz Mete’nin Ortaöğretim Genel Müdürü olarak atanmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğu boş kalmıştı. Boşalan koltuğa kimin geleceği merak edilirken kararname yayınlandı. Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini başarıyla yerine getiren ve Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Yasin Tepe, son kararname ile Gaziantep’e geri döndü. Gaziantep’e kenti ve kent eğitimini bilen bir ismin gelmesi Gaziantep eğitim camiasında sevinçle karşılandı.

YASİN TEPE KİMDİR?

01.08.1978 yılında Adıyaman’ın Samsat ilçesi Yarımbağ köyünde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Adıyaman’da tamamladı. 2001 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği bölümünden mezun oldu.  Aynı yıl Gaziantep İli Cumhuriyet İlköğretim okulunda göreve başladı. Değişik okullarda Sosyal Bilgiler öğretmeni olarak çalıştıktan sonra, farklı kademelerde Okul Müdür Yardımcılığı ve Okul Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Gaziantep Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitimde ve Sosyal Hayatta Sivil Toplum Örgütlenmeleri Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. Sivil Toplum Kuruluşlarında yöneticilik yaptı. Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

04.02.2019 tarihinde Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başladı. AÖF Sosyoloji Bölümü son sınıf öğrencisi ve iyi derecede İngilizce bilmektedir. (NEVRE SARAÇ)

24.01.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin