YIKIM EKİBİ DEĞİL YAPIM EKİBİYİZ

YIKIM EKİBİ DEĞİL YAPIM EKİBİYİZ

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, 24 Haziran seçimi öncesi saha çalışmaları neticesinde gazetemizi ziyaret etti. Koçer, ziyarette yaptığı açıklamada muhalefeti eleştirerek, “Her 3 parti de seçim politikalarını yıkım üzerine kurmuş. ‘Gelirsem durduracağım, yıkacağım ve satacağım’ diyorlar. Yıkım ekibi olarak değil yapım ekibi olarak yolumuzdayız, çalışıyoruz” dedi.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer ile Şahinbey Belediye Başkan Vekili Birol Ülger, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Basın Yayın Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı Orhan Kızılaslan, Çağdaş Gazeteciler Derneği Şube Başkanı Aslı Emektar, Gazetemiz Yönetim Kurulu Üyesi Ender Canbolat, Gazetemiz Başyazarı Süleyman Bademoğlu’nu ziyaret etti. Ziyaret kapsamında muhalefet partilerinin seçim beyannamelerini eleştiren Koçer, “Her 3 parti de seçim politikalarını yıkım üzerine kurmuş. ‘Gelirsem durduracağım, yıkacağım ve satacağım’ diyorlar. Bu söylemler ağırlıklı olarak miting konuşmalarına girmiş durumda. Meral Akşener, TİKA’nın bütçesini 4 Milyar Dolar olarak açıklıyor, TİKA’nın bütçesi 363 Milyon Dolar çıkıyor. Devleti yönetmek için yola çıkıyorlar, kurum hakkında bilgileri yok, kapatacaklarını söylüyorlar. Muhalefetlerin söylemleri gayri ciddi. Çok fazla yalan ve yıkım hesabı var. Ben bu kadar hamaset, popülizm ve yalan dolu bir dönem görmedim. Halkı kandırmak ve halkın zihnini karıştırmak üzere çok fazla yalan söyleniyor.  Yıkım ekibi olarak değil yapım ekibi olarak yolumuzdayız, çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

RESMEN YIKIM EKİBİ

Yıkım üzerine değil yapım üzerine konuşmak gerektiğini vurgulayan Koçer, “Yıkım üzerine değil yapım üzerine konuşmak gerek. İnsanlara ne getireceksiniz, bunu açıklayın. Projelerini açıklasınlar. Siyaset insan için ve hizmette yarışacağız. AK Parti benim diyen sol partiden daha sol bir partidir. Avrupa’da en iddialı partilerden biriyiz. Engellisinden yaşlısına, evde bakımından otistik gençlere kadar, bunlar bizim varlığımız. Bu varlığımız için de çok şey üretilmiş. Biz de şunu yapacağız demiyorlar, resmen yıkım ekibi” dedi.

SİYASET PROJE ÜRETMELİ

Gaziantep için sunulan 14 mega projeye ilişkin açıklamalarda bulunan Koçer, şu ifadelere yer verdi, “Önümüzdeki 5 yıl içinde METRO tamamlanacak. Dülük’ün altını 3 kilometrelik tünelle Organizeyi şehre bağlayacağız. Sağlıkta, eğitimde projelerimizi ortaya koyduk. Havalimanının temelini Pazar günü atıyoruz. Fuar alanını 3 kat büyütmeyi proje olarak önümüze koyduk. Sanayide büyük değişim ve dönüşüm projesi başlatıyoruz. Sanayinin değişim ve dönüşüm projesi çok önemli. 5 Organize Sanayi Bölgesi, binin üzerinde işyeri, 150-200 bin arası istihdam sağlayan Türkiye’nin en büyük 6.büyük sanayi metropolü. Bu şehirde sanayiden ekmek yiyen ciddi bir nüfus var. Ekonomi sanayi üzerine dönüyor. Biz yeni Endüstri 4.0 başlığı altında değişim ve dönüşüm projesini başlatıyoruz. Bu bir vizyon projesidir. Anadolu proje üretmeli, siyaset proje üretmeli”.

 

Sanayide değişim ve dönüşüm olması gerektiğinin altını çizen Koçer, “Bir siyasi parti, Gaziantep’in en önemli tarafında, sanayide, değişim ve dönüşüm projesi başlatıyor. Bu katma değerli üretim, daha fazla istihdam, vizyon için önemli. Polimer merkezi, bilim merkezinin projeleri hazır. Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ni de şehre kazandıracağız” dedi.

TÜRKİYE’DE BİR İLK

Meslek liseleri ve Organize Sanayi Bölgelerinin işbirliği üzerinden konuşan Koçer, “Yapımı devam eden 9 tane lisemizi meslek liselerine ayırdık. Türkiye’de bir ilk. Bölümleri ihtiyaca göre belirlenecek. Liseleri Organize Sanayi Bölgesi yani sektör yönetecek. Milli Eğitim Bakanlığı ile protokol imzalayarak bu liseleri aldık.  TOKİ ile Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa projesi ile Doğuşehir’i ve Güneyşehir’i proje olarak sunduk. Gaziray ve hızlı tren çalışmaları devam ediyor. Projeler yarışsın istiyoruz. Yıkacağım demesinler. Biz Gaziantep’te 5 bin derslik sözü vermiştik,  bin 870 derslik bitmek üzere. Eğer seçimler erkene alınmasaydı tamamı gerçekleşti. Perilikaya Devlet Hastanesi 1aya kadar hizmete giriyor, Şehir Hastanesi 2019’a kadar devam ediyor. Yapılan iki hastanenin yatak kapasitesi 2 bin 175. Bu rakam şuanda kamudaki toplam yatak sayısına denk geliyor. 25 Aralık Devlet Hastanesi’ne ek proje yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi merkezi hükümet ile işbirliğine gidiyor ve Düzbağ’dan su getiriyor. Düzbağ’dan daha su gelmeden suyu ucuzlatacak. Çünkü maliyet düşüyor, vatandaş rahatlayacak” ifadelerine yer verdi.

İCRAAT VARSA, EKSİĞİ DE YANLIŞI DA ÇIKAR

Projeleri yıkmak ve yok etmek yerine eksik veya yanlış olan kısmının dile getirilmesi gerektiğini belirten Koçer, “AK Parti’nin yaptıkları elbette tartışabilir. Eksiği olabilir. Şu anki muhalefet de icraat yapsa onların da eksiği çıkar. Bir icraat varsa o icraatın eksiği yanlışı çıkar. Gezi Olaylarında grubun hükümetteki talepleri ile seçim beyannamelerinde yer alıyor. İstiklal ve İstikbal çok önemli. Çocuklarımızın geleceği ve ülkemizin bağımsızlığı. Bu ikisinin altını dolduran parti bu ülkede sürekli iktidar olur. Çünkü halkımız artık sağduyulu, feraset sahibi” dedi. 

 

7.06.2018 (Nevre SARAÇ)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin