YILIN ANNESİ SENSİN!

YILIN ANNESİ SENSİN!

Gaziantep’te doğuştan gelen kas hastalığı sebebiyle tekerlekli sandalyeye mahkûm olan 12 yaşındaki Emirhan, annesinin yardımıyla okula gidip gelebiliyor. Anne Sevgi Ateş, okumak isteyen oğlunu her gün okula götürüyor, teneffüslerde bahçede gezdiriyor ve ders bitimine kadar okulda bekliyor. Küçük Emirhan’ın hastalığının çaresizliğine rağmen okulda devamsızlığı yok. Anneler Günü’nün yaklaştığı bu günlerde yılın annesi Sevgi Anne!

 

Halk arasında kas erimesi olarak bilinen Duchenne Musküler Distrofi hastası 12 yaşındaki Emirhan Ateş, 9 yaşından beri tekerlekli sandalyeye mahkum. Münif Paşa Ortaokulu 5.sınıf öğrencisi Emirhan, her gün annesinin yardımlarıyla okula gidiyor. En büyük isteğinin okumak olduğunu söyleyen Emirhan, tekrar ayağa kalkabilmenin umuduyla yaşıyor. Küçük Emirhan’ı her gün okula götüren ve sabırla iyileşeceği günü bekleyen Sevgi Anne, bizim için yılın annesi.

 

OĞLUMU YAŞATMAYA ÇALIŞIYORUM

Anne Sevgi Ateş, oğlu Emirhan’ın doğumundan 9 yaşına kadar geçen süreçte hiçbir rahatsızlığının olmadığını fakat 9 yaşından sonra yürüme yetisini kaybettiğini söyledi.  Anne Ateş, “ Emirhan doğduğunda her şey normaldi. 9 yaşına kadar yürüdü, son 2 yıldır tekerlekli sandalyeye mahkûm yaşıyor. Rehabilitasyona götürüyorum ve havuz tedavisi yapıyoruz. Evde egzersizler yapıyorum. Ankara Hacettepe Hastanesi’nde tedavi görüyor fakat kullandığımız ilaç sadece hastalığı yavaşlatabiliyor, önleyemiyor. Emirhan’ı kaliteli bir şekilde yaşatmaya çalışıyorum” dedi.

 

ÇOCUĞUM BANA ALLAH’IN HEDİYESİ

 

Emirhan’ın ilkokul 3.sınıftayken tekerlekli sandalye kullanmaya başladığını ve okuması için okula her gün kendisinin götürdüğünü belirten Anne Ateş, “Ben okuyamadım, çocuğumun okuması için her gün okula getirip götürüyorum. Oğlum yeter ki yaşıtlarından geri kalmasın, geleceği için okusun. Okumaya hiçbir şey engel değil. Emirhan tekerlekli sandalye kullanmaya başladığında Okul Müdürü Mehmet Altunbaş’a oğlumun rahatsızlığını ilettim. Oğlumun sınıfı üst katta olmasına rağmen Müdür Altunbaş, zemin kattaki ana sınıfını oğlumun sınıfı yaptı. Bilgisayar dersleri üst katta oluyor diye de uzun süredir kullanılmayan asansörü Emirhan için tamir ettirdi. Çocuğum bana Allah’ın hediyesi” dedi.

 

OKUL, EMİRHAN İÇİN SEFERBER OLDU

Münif Paşa Ortaokul Müdürü Mehmet Altunbaş, öğrencileri Emirhan için okulun bütün öğretmenleri ile özel bir toplantı yaptıklarını ve Emirhan’ın okul hayatını iyileştirmek için seferber olduklarını söyledi. Altunbaş, “ Emirhan’ın okula kaydını aldığımızda annesi rahatsızlığından bahsetti. Okulun yangın merdiveninin bittiği kısma Emirhan’ın okula girişini kolaylaştırmak için rampa yaptık ve yukarı katta olan sınıfını zemin kata indirdik. Uzun süredir çalışmayan bir asansörümüz vardı. Emirhan’ın bilgisayar dersinde üst kata çıkabilmesi için asansörü tamir ettirdik. Hem okul öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz Emirhan’ın okul hayatını iyileştirebilmek için çabalıyor. Anne Sevgi Hanım, kış aylarında Emirhan dersteyken soğukta beklemesin diye bir odamızı ona ayırdık. Sevgi anne oğlu için böylesine büyük bir fedakârlık yaparken bizler öylece duramazdık. Emirhan’ın okuması hepimiz için çok önemli” şeklinde konuştu.

10.05.2017 (Nevre SARAÇ)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Emirhan çok sanslı bir çocuk sevgi gibi bir Anneye sahip olduğu için Tebrikler sevgi ateş
Zeynep germi11 May 2017 23:53:52
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin