YÜKÜMLÜLER İÇİN İMZALAR ATILDI

YÜKÜMLÜLER İÇİN İMZALAR ATILDI

Gaziantep Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD) arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokolle  yabancı uyruklu yükümlüler ile birlikte kadın ve çocuk yükümlülere, birebir danışmanlık hizmeti, meslek edindirme kursları, görsel sanatlar üzerine kurslar, sosyal ve kültürel faaliyetler ile müzikal ve tiyatro eğitimi verilecek.


Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından takibi yapılan yabancı uyruklu yükümlülere yönelik eğitim ve iyileştirme çalışmaları kapsamında, müdürlük ile Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD) arasında iş birliği protokolü imzandı. Protokol, Denetimli Serbestlik Müdürü Taylan Beydoğan ile SGDD Genel Koordinatörü İbrahim Vurgun Kavlak arasında imzalandı. Protokol ile  yabancı uyruklu yükümlüler ile birlikte kadın ve çocuk yükümlülere, birebir danışmanlık hizmeti, meslek edindirme kursları, görsel sanatlar üzerine kurslar, sosyal ve kültürel faaliyetler ile müzikal ve tiyatro eğitiminin yanı sıra, yükümlülerin yeniden suç işlemelerinin önlenmesi, sosyal sorumlulukların farkına varılması, toplumsal hayata uyum sağlamaları hususunda etkin rol almalarını sağlayacak ortam oluşturulması planlanıyor.
Sığınmacılar ve Göçmenler Dayanışma Derneği ile yapılan protokolde Denetimli Serbestlik sisteminin daha iyi anlaşılmasının sağlanması ve bilgi eksikliğinden kaynaklanan ön yargıların önüne geçilmesi yönünde çalışmalar yürütmekte olup, sosyal hayatın diğer alanları ile ilgili  kapsamlı projeler geliştirilmesi yönünde atılan adımlara, söz konusu protokol ile bir yenisi daha eklenmiş oldu. (NEVRE SARAÇ)     

 

13.01.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin