ZEYTİNDE REKOLTE YÜKSEK

ZEYTİNDE REKOLTE YÜKSEK

6 YILDIR ÜRETİM ALANLARINI BÜYÜTEREK ÇOĞALTTIK

Fıstığın başkenti Gaziantep’te, kahvaltılık çeşitleriyle ve yağlık türleriyle zeytin hasadı başlıyor. AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, zeytin hasadına katılarak rekolte değerlendirmesinde bulundu. Milletvekili Bakbak, “Son 6 yılda zeytin üretim alanlarımızı büyüterek çoğalttık. Rekolte artışında güzel sonuçlar bekliyoruz” dedi.

Gaziantep’te Antep fıstığı hasadının ardından üreticiler zeytin hasadı için kolları sıvadı. Önemli geçim kaynaklarından olan zeytin hasadına katılan AK Parti Gaziantep Milletvekili TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) STEM Alt Komisyonu Başkanı Derya Bakbak, toprağın verimliliğini ve ürün kalitesini değerlendirdi. Milletvekili Bakbak, yaptığı açıklamada, “Sofralarımızın lezzeti zeytin bu sene bereketli olsun. Son 6 yılda zeytin üretim alanlarımızı büyüterek çoğalttık. Rekolte artışında güzel sonuçlar bekliyoruz. Üreticilerimizin emeğine sağlık” ifadelerine yer verdi.

ÇİFTÇİLER ALIN TERİNİN KARŞILIĞINI TOPRAKTAN ALACAK

Milletvekili Bakbak’ın açıklamalarının ardından Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Karayılan, “Gaziantep için bu yıl “BEREKET YILI” Maşallah. Allah’ın izni ile geçen yıla oranla rekoltemiz çok iyi. Bu yıl buğdayda, arpada, Antepfıstığımızda, zeytinimizde rekolte çok iyi. Rabbim çiftçilerimizden razı olsun. Çiftçilerimiz alın terinin karşılığını rekolte olarak alıyor” açıklamalarında bulundu. (ASLI EMEKTAR)

26.10.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin