ZİL ÇALDI!

ZİL ÇALDI!

2019-2020 eğitim ve öğretim yılı bugün ilk ders zilinin çalması ile başlıyor. Gaziantep Valisi Davut Gül, okulların başlamasıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Spor Şehri Gaziantep projesiyle 746 okulumuzda spor kulüpleri kuruldu, 28 Haziran 2019 tarihi itibariyle 19.873 faal lisanslı sporcumuz çeşitli branşlarda çok güzel başarılar elde ettiler. Gazi Şehir Öğrenci Meclisleri projesi ile tüm okullarda 3.607 adet proje ve etkinlik yapıldı. Ben Okuyorum, Gaziantep Okuyor projesi ile okuma farkındalıkları oluşturuldu” dedi. AK Parti Gaziantep Milletvekili KEFEK Üyesi Dr. Derya Bakbak ise, “Üniversite sayımız arttı, öğrenci burs ve kredileri iyileştirildi, donanımlı öğrenci yurtları hizmete girdi. Yeni eğitim öğretim yılı da yeniliklerle devam edecek” dedi.

2019-2020 eğitim ve öğretim yılı bugün ilk ders zilinin çalması ile birlikte başlıyor. Gaziantep Valisi Davut Gül ve AK Parti Gaziantep Milletvekili KEFEK Üyesi Dr. Derya Bakbak okulların açılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Vali Davut Gül, “Bir milleti yükselten, çağdaş eğitim seviyesinin üzerine çıkaran eğitimdir. Eğitim bizim olmazsa olmazımızdır. İlimizin gelişmesi kalkınması da çocuklarımızın eğitilmesiyle mümkündür. Bizler idareci olarak gerek ülke gerekse il bazında eğitimi her zaman birinci önceliğimiz olarak gördük. Bu bağlamda geçen eğitim öğretim yılında birçok proje uyguladık ve bu yıl da uygulamaya devam edeceğiz. Spor Şehri Gaziantep projesiyle 746 okulumuzda spor kulüpleri kuruldu, 28 Haziran 2019 tarihi itibariyle 19.873 faal lisanslı sporcumuz çeşitli branşlarda çok güzel başarılar elde ettiler. Gazi Şehir Öğrenci Meclisleri projesi ile tüm okullarda 3.607 adet proje ve etkinlik yapıldı. Ben Okuyorum, Gaziantep Okuyor projesi ile okuma farkındalıkları oluşturuldu” dedi.

İNSANA YATIRIM ÜLKEYE YATIRIM

   Vali Gül, sosyal ve sportif projelere akademik başarıyı arttırıcı projeler de ekleyerek şehrin eğitim çıtasını yükselteceklerini vurgulayarak, “İlimizde 2019 yılı LGS’de tam puan alan 17 öğrencimiz; Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda ise Türkiye genelinde ilk 1000’de 48 öğrencimiz bulunuyordu. Hedefimiz bu yıl bunun çok daha üzerine çıkmak olacaktır. Derslik ihtiyacımızın temini noktasında devletimiz ve hayırseverlerimiz işbirliğiyle çalışmalar devam ediyor. Devletimizin yaptığı okulların yanında, eğitime büyük katkı veren hayırseverlerimize de bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu yıl da bu hayırsever kervanına yenilerini bekliyoruz. Unutulmamalıdır ki eğitime yapılan yatırım insana yapılan yatırımdır; insana yapılan yatırım ise ülke geleceğine yapılan yatırımdır” dedi.

ÖĞRENCİLERİMİZİ GELECEĞE İYİ HAZIRLAYALIM

Öğretmenlere ve velilere seslenen Vali Gül, “ Bizler en değerli varlıklarımızı, çocuklarımızı, işlenmek üzere sizlere emanet ediyoruz. Onları en güzel şekilde yetiştireceğinizden, onlara sahip çıkacağınızdan, onları kendi yavrularınızdan ayırmayacağınız konusunda hiçbir tereddüdümüzün olmadığını bilmenizi isterim. Sizlere güveniyoruz. Bu konuda öğrencilerimizi geleceğe iyi hazırlayalım. Dolayısıyla çocuklarımızı millî ve manevi değerlerine sahip çıkacak şekilde, küresel sorunlara küresel çözüm üretecek şekilde yetiştirmenizi özellikle bekliyoruz. İnsanı insan olduğu için kucaklayacak bir kültürü, eğitimi onlara vermeliyiz. Bunu yapabildiğimiz takdirde ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılar, şu an birlikte çözmeye çalıştığımız problemler önemli ölçüde ortadan kalkacaktır. Öğrencilerimizin yetişmesinde öğretmenlerimizin olduğu kadar siz değerli velilerimize de büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Öğretmen, öğrenci ve veli işbirliğiyle çocuklarınız çok daha başarılı olacaklardır. Bizler okullarda ve okul önlerinde her türlü güvenlik tedbirini alıyoruz, sizler de aynı şekilde okul çıkışından sonra aynı hassasiyetle davranmalısınız” ifadelerine yer verdi.

EYLEM PLANI OLUŞTURACAĞIZ

AK Parti Gaziantep Milletvekili KEFEK Üyesi Dr. Derya Bakbak ise, “Bu yeni dönemde elde edeceğimiz her başarı Güçlü Türkiye’nin inşasında bir tuğla olacaktır. Başarının anahtarı ne yalnız çocuklarımızın elinde ne de eğitim neferlerimizin cebinde. Başarının anahtarı tüm toplumun elinde, bu yolda hepimize büyük sorumluluklar düşüyor. Unutmayalım çocuklarımız için ilk okul ailedir. Ebeveynlerimiz bu bilinçle hareket etmeli; çocuklarımızı değerlerine bağlı yetiştirmeli, onların ilgi alanlarına göre geleceklerini şekillendirmeleri için öğretmenleri ile istişare etmeli. AK Parti olarak bizler eğitime yapılan her harcamayı geleceğimize yapılan bir yatırım olarak görüyoruz. Bunun için eğitime ayrılan bütçe iktidarımız döneminde kat be kat arttı. Okullarımızın fiziki ortamları iyileştirildi, eğitim sistemimizdeki kat sayı zulmüne son verildi. Üniversite sayımız arttı, öğrenci burs ve kredileri iyileştirildi, donanımlı öğrenci yurtları hizmete girdi. Yeni eğitim öğretim yılı da yeniliklerle devam edecek. Çünkü bizler değerlerine sahip çıkan, teknolojiyi kullanan, bilime meraklı, rekabete açık, özgüveni yüksek, cesur, girişimci bir nesil arzuluyoruz. Özellikle bilim ve teknoloji üretimini çocuklarımızın odak noktasına yerleştirmeyi, günlük hayatın bir parçası haline getirmeyi amaçlıyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında kurduğumuz Başta Kız Çocukları Olmak Üzere Gençlerin Bilim, Teknoloji, Matematik ve Mühendislik Alanlarına Yönlendirilmesi Alt Komisyonumuz ile de toplumsal bir farkındalık oluşturarak eğitim sistemimize katkı sunmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda başkanlığını yürüttüğüm alt komisyonumuz yeni yasama yılında çalışmalarımıza devam edecek; gelecek nesillerimizi bilim, teknoloji, matematik ve mühendislik alanlarına daha fazla yönlendirecek bir eylem planı oluşturacağız” şeklinde konuştu. (NEVRE SARAÇ)

8.09.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin