TİCARET ODASI

Metin Aybey

    TİCARET ODASI

 

    Bir ilin Ticaret Odası veya Sanayi Odasının ne derece önemli olduğu sanırım herkes tarafından bilinen bir şeydir. Zira o ilin tüm ekonomi sorunlarının giderilebileceği yerlerin Ticaret ve Sanayi Odası kurumları olduğu gün gibi aşikardır.

    Gaziantep Ticaret Odası seçimleri henüz yapıldı ve oda başkanlığına Tuncay YILDIRIM ve meclis başkanlığına da Hilmi TEYMUR getirildi.

    Bu iki değerli başkanları tebrik ederek başarı dileklerimizi iletmekten başka yapacağımız bir şey yok.

     Ben rahmetli MEHMET BATALLI ve MEHMET ABLAN devrini çok iyi hatırlayan ve bilenlerdenim. Ticaret Odasının o zamanlar ne derece etkili ve de yetkili olduğunu sanırım benim kadar çok iyi bilenler hala şehrimizde bulunmaktadır.

    Özellikle MEHMET ASLAN döneminde Tucaret Odasının bir Bakanlık kadar tesirli ve yararlı olduğunu hatırlıyorum. Tiucaret Odası o zamanlar tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte bu şehrin yararı için sürekli olarak bir araya gelir ve istişareler yapılırdı. Gaziantep’in ve Gaziantepli’ nin sanayi de, ticarette, ihracatta ve de tüm konularda nasıl büyüyebileceği görüşü daima tartışılır ve de en iyisi yapılmaya çalışılırdı.

   Mehmet ASLAN döneminde basınla da işbirliği ve görüş birliği hiç ihmal edilmezdi. 

   Odaların özellikle ilim yuvası olan ÜNİVERSİTELERLE olan bağlantıları ve dayanışmaları daima bu güzel şehrimize katkı sağlardı.

   Ben daha sonraki başkanları ve yöneticileri suçlamak için buyazıyı kaleme almadım. Ama onlara hatırlatma yapmakta benim görevlerimden birisi olduğu inancı içerisindeyim.

   Dilerim göreve yeni gelen başkanlar, bu uyarımız neticesinde, şehrin menfaati açısından, diğer kurumlarla işbirliği yapmayı ön plana çıkartır.

   Bir Gaziantepli olarak tekrar yeni seçilen başkanlara başarılar diliyoru ve bekliyorum…

  

12.04.2018 (Metin Aybey)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

   BAŞKAN ŞAHİN’İ DİNLERKEN

   YENİ EĞİTİMDEN NE HABER?

ÖNEMLİ UYARIMDIR !

YOLLARIMIZ

GERİ ALMAYIN

           YENİ TÜRKİYE’Yİ BİLEN VAR MI ?

    ÜFE TÜFE

   KIŞ BİZİ BEKLİYOR

   YİNE BERABERİZ

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin