BİZİM İSTEKLERİMİZ VAR

Leyla Özbakır Özkan

BİZİM İSTEKLERİMİZ VAR

Seçim tamamlandı, vekillerimiz mecliste yerlerini aldı, bakanlarımız belli oldu.

Gaziantep’in de bakanlar kurulunda temsilini sağlayacak olan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yeniden Adalet Bakanı olarak görev aldı.

Bu durum kentimiz için çok önemli ve olumlu bir gelişme.

Kentin önemli sorunlarını dile getiren, vatandaşlar kadar bu sorunların farkında olan, çözümü için çalışacağını her fırsatta dile getiren bir isim. Peki, bizler vatandaşlar olarak bakanımızdan ve vekillerimizden ne istiyoruz?

Biz Gaziantep halkı olarak işsizliğe, pahalılığa, şehri sarsan göç dalgasına, trafik sorunlarına son verilmesini istiyoruz. Bunlar somut taleplerimiz, bir de böylesi gözle görülmeyen taleplerimiz var.

Biz vekillerimizden ve sayın bakanımızdan Gaziantep’in insanına, doğasına ve canlılarına verilebilecek her türlü desteğin verilmesini istiyoruz. Hayvan haklarının korunmasını istiyoruz. Çocuklarımızın yaşam hakkının korunmasını istiyoruz. Kadınlarımızın gece yarısı da sokakta özgürce yürüyebilmesini istiyoruz. Bu isteklerimiz sadece Gaziantep için değil aslında. Biz Dünya’nın gerçekten böylesine yaşanılır bir Dünya olmasını istiyoruz.  Toplum olarak değişmemiz gerekiyorsa eğer, toplum olarak değişmek istiyoruz.

Kadınlarımızın mini etek giydiği için tacizi, tecavüzü ve hatta ölümü ‘hak etmesini’ istemiyoruz.

Minicik çocuklarımızın, canımız ciğerimiz kuzularımızın bir hiç uğruna istismar edilmesini, sonra elektrik direkleri altında cansız bedenlerini bulmak istemiyoruz.

İnsanlar kadar yaşam hakkı bulunan ve dilsiz dostlarımızın, sokakta barınan kedi ve köpeklerimizin, zehirli yiyeceklerle öldürülmesini, canı sıkılan bir caninin bu dostlarımıza işkence etmesini istemiyoruz.

Evet, bu saydıklarımızın hepsinin cezası var. Sayın bakanımız her defasında cezalarının daha da caydırıcı olacağını dile getiriyor. Cezalar caydırıcı olmalı, bunda hem fikiriz. Ama artık bu olayların yaşanmasını istemediğimiz noktasında da hem fikiriz. Biz artık, Özgecanları üniversiteden mezun etmek, Leyla ve Eylül’lerin büyüdüğünü görmek, sokak dostlarımızı buldukları gölgede huzurlu bir şekilde uyurken izlemek, trafikte çileden çıkan insanları hatırlamamak, sokakta gördüğümüz ve tanımadığımız birilerine de gülümsemek istiyoruz. Diyorum ya toplum olarak değişmemiz gerekiyorsa toplum olarak değişelim. Bu değişimde en büyük destekçimiz de siyasetçilerimiz olsun.

10.07.2018 (Leyla Özbakır Özkan)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

BİR İNSAN BİR DÜNYA

SESİMİZE KULAK VERİN!!!

ESKİ ÇAMLAR BARDAK OLDU…

SÜPER FOS GÜÇ!!!

   SAĞLIKLA VAR OLMAK…

ZOMBİLEŞMEK!!!!

ÇOCUKLARIMIZIN DERDİ OYUN OLSUN

ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE KARŞIYIZ

SON OLSUN ARTIK!

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin