DEĞİŞİM ŞART

Yaşar Elma

DEĞİŞİM ŞART

Yaklaşan seçimlerde değişim şart.

Bilindiği üzere hükümetimiz erken seçim kararı aldı ve partiler çalışmaya hareketli bir şekilde çalışmaya başladılar. Özellikle halkın beklentisi yeni yüzler, yeni simalar.

CHP eski günlerine dönecek gibi görünüyor. Yalnız Gaziantep değil tüm Türkiye de başarılı bir sonuç alacak gibi.

Gaziantep de CHP eski kalesini almak için vatandaşın sesine kulak verme zorunda. Halkın içerisine inmeli o kapı benim, şu kapı senin diyerek çalmadık, kapı sıkmadık el bırakmamalılar. Özellikle kenar semtlere daha önem göstermeliler ve oradaki halkın sesine kulak vermeliler. Geçen hafta CHP aday açıklaması töreni yaptı. Adaylar sahneye çıktı ve aday, adayı olanlardan bazıları da katılmadı. Ama salonda bir söz verildi o söz gerçekten gerekti. Verilen söz aday, adaylarından sıralamaya dahi girmesek adaymışız gibi çalışacağız diyerek tüm partililere ve örgüte söz vermişlerdir.

Şimdi artık bütün gözler genel merkezde. Genel merkez burada partinin tabanına, örgütün sesine kulak vermeli. Parti tabanı ve örgüttün sesi değişim şart diyor.

Değişim derken örnek

Av Yılmaz Demirdelen bu kişi Alevi Kültür Derneği Başkanı bu kişi Gaziantep de belli bir kitlesi var yeni bir isim bu isim gözden kaçmamalı.  Demirdelen partili tarafından sevilen değer gören bir insan. Herkesin yardımına koşan CHP bir neferidir. Partisi uğruna çalışan ve koşan birisi. Halk tarafından ve Alevi kesim tarafından değer gören birisi. Bende Av Yılmaz Demirdelenin listede olmasını isterim yeni yüz yeni sima.

Hayri Öztürk yeni yüz, yeni sima cumhuriyetçi, laik biri. Partili, partisiz herkesin yardımına koşan biri. Esprili ve küçükten, küçük büyükten, büyük olur. Bu kişi aday gösterildiği taktirde Barak tarafının oyları gelir.

İrfan Kaplan eczacı bu kişide halkın içinden gelen kişi. Fakir, fukaradan ilaç parası almayan ve partinin içinde sevilen biri. Bu kişiyi listede olması şart İslâhiye ve Kürt kesimin oyları  bu kişiye gelebilir. Bu sebepten dolayı bu kişide göz ardı edilmemeli.

Bayram Yılmazkaya doktor partide sevilen kişi. Bu partide bu şehirde kimin hastası varsa koşarak gider ve elinden geleni sonuna kadar yapar. Kim olursa olsun herkesin yardımına koşar telefonuna bakar bu kişide göz ardı edilmemeli.

Av  Mesut Karavelioğlu  bu kişi parti tarafından sevilen bu partinin yönetimlerinde yer almış birisi. Halkın içinden birisi. Seçim zamanı gece yarılarına kadar koşan ve halkın sorunlarını dinleyen birisidir.

Kısacası: CHP tüm adayları birbirinden değerli kişiler. Bu seçimde ne olursa olsun herkes elinden geleni fazlasıyla çalışarak başarı elde edilir. Şimdi zaman birlik beraberlik olma zamanı başarılı olmak için el, ele verme zamanı.

 

14.05.2018 (Yaşar Elma)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

BAZEN MESLEĞİMDEN UTANIYORUM

SÖYLESENE SEVDAM ......!!!

NE OLACAK HALİMİZ

ASİL BİR KADIN

ERKEK DEDİĞİN

KONTENJANDA SIKINTI YOK

YAŞLI BİR BABA…

HASTAYIM DİYE RAPOR ALAN MÜDÜR GEZİP TOZUYOR

ŞAPKASINI ÖNÜNE KOYMALI CHP

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin