GAZETECİLİK Mİ?

Metin Aybey

GAZETECİLİK Mİ?

 

   Bugün (dün) 10 Ocak çalışan gazeteciler günü. Aslında bu basın bayramı adı altında kurulmuş ve 1971 de adı çalışan gazeteciler günü olarak değiştirilmiş bir gün. Yani BAYRAM kelimesi yerine GÜN gelmiş.

   Tüm kesimlerin olduğu gibi elbette basın çalışanlarının da bayram yapmaya , günü kutlamaya hakkı var. Onun içindir ki, ben de tüm çalışan gazetecilerin bayramını, daha doğrusu bu gününü canı gönülden kutluyorum.

   Günümüzde gazetecilik yapmanın denli zor ve mesuliyetli olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Zira halkın dili, kulağı olması gereken basının artık, sadece papağan gibi tekrarlayanlar olduğu da bir gerçek.

   Yerel gazetelerin artık, gerek bürokrat ve gerekse diğer kesimlerde etkisinin olmadığı ve hatta daha da ileri giderek itibarının bile bulunmadığına inanan bir kişi olarak, gazetecilik mesleğinin artık sadece ve sadece ticaret membaı olduğu kanısındayım.

   Bugün diğer illerin de aynı minvalde olduğunu düşünürsek, gazeteciliğin, yapılan birkaç kuruluşun bültenini tekrarlayan yazılı kağıtlardan ibaret olduğunu da her halde anlayabiliriz.

   Elbette ülkemizde, gerek yaygın ve gerekse yerel gazetelerde , gerçek gazetecilik yapmak isteyen muhabirler de vardır.

   Kısacası bu ülkede gazetecilik sizlere ömür…

 

 

   

10.01.2018 (Metin Aybey)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

BASIN MI ?

   TRT YE 200 ARAÇ

   BORÇLU OLMAYAN VAR MI?

   BAŞKAN ŞAHİN’İ DİNLERKEN

   YENİ EĞİTİMDEN NE HABER?

ÖNEMLİ UYARIMDIR !

YOLLARIMIZ

GERİ ALMAYIN

           YENİ TÜRKİYE’Yİ BİLEN VAR MI ?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin