HUUU, KOMŞUCUĞUM…

Leyla Özbakır Özkan

HUUU, KOMŞUCUĞUM…

 

Suskunluğuma sarıldım her daim… Kendimi ifade etmekten aciz olduğum için değil, karşımda ki insanların beni anlamaktan uzak, sığ düşünceler içinde olmaları boşuna nefes tüketmenin anlamsızlığını biliyor olmamdır.

Susmak kabullenmişlik değildir, susmak ‘haklısın’ hiç değildir, susmak bilmemek de değildir…

Susmak feryat figanken asilliğin sessiz rengidir. Zira karşındaki insana ne kadar anlatırsan anlat algı kapasitesi kıt ise kendi anladığı kadarsındır. Baktığı pencere öylesine pistir ki tabii ki bakış açısı da çamuru derya olacaktır.

Hani komşu karşı balkonda ipte asılı çamaşırları laf edip “Beyazları hiç temiz değil, şuna bak beyaz çamaşır sözüm ona rengi dönmüş, grileşmiş” der.

Söylenip duran komşum…

LÜTFEN BİRAZ PENCERENİ SİL DE ÖYLE BAK ÇAMAŞIRLARA… Emin ol tertemiz pencerenden o balkonda asılı olan çamaşırları da temiz pak göreceksin.

Aynanı temiz tut lütfen, nasıl bakarsan öyle görürsün… Haaa tabii ki herkes kendi aynasından yani ruhundan, kişiliğinden mesuldür. Çirkinlik yapma… Kirlilik yapma, varsın karşı penceredeki komşun hep olumsuz, çıkarcı, fitneci, menfaatperest, bencil ya da ego yüklü olsun.

Herkes kendi karmasını öyle ya da böyle yaşar, yaşamın kendisi bumerang değil midir zaten?

Ne yaşatırsan yaşarsın komşum, bunu bil… Temiz görüş açınla yürüdüğün yol, inan bana komşum gül bahçesinin misk-i amber kokuları içinde olacaktır. İşte böyle cancazım, benden sana tavsiye ne yıprat ne yıpran. Yaşam çok kısa her anı güzelliklerle yaşamaya değer. Sevgi ve saygılarımla komşucuğum…

13.03.2018 (Leyla Özbakır Özkan)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

KARIN TOSTLA BEYİN TESTLE DOLMASA…

BİR İNSAN BİR DÜNYA

SESİMİZE KULAK VERİN!!!

ESKİ ÇAMLAR BARDAK OLDU…

SÜPER FOS GÜÇ!!!

   SAĞLIKLA VAR OLMAK…

ZOMBİLEŞMEK!!!!

ÇOCUKLARIMIZIN DERDİ OYUN OLSUN

ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE KARŞIYIZ

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin