İÇİMİZDEN BİRİYLE GELİN BİZE

İÇİMİZDEN BİRİYLE GELİN BİZE

Erken seçim var mı, yok mu derken birden kendimizi seçim atmosferinde bulduk. O kadar hızlı bir süreç yaşıyoruz ki, günler saatler birbirine karıştı. Bir baktık 5 Mayıs Pazar günü AK Parti'de temayül yoklaması yapılıyor. 

Elbette iletişim çağında, gelişmelerin bu kadar hızlı olması normal. Ancak önemli bir ayrıntı var ki, bu kadar hızlı gelişen seçim gündeminde doğru adaylarla gitmek gerekli.

Çağ hangi çağ olursa olsun, şartlar ne olursa olsun, halk kendinden olanı bağrına basar.

El ile temas etmediği, göz teması kuramadığı, sofraya beraber oturmadığı insanı kendisiyle özümleyemiyor.
Şu bir gerçek ki, bugüne kadar seçim sistemi lider odaklı oldu. Lideri sevmişse tüm diğer adayları da destekliyordu halkımız.

Ancak yeni seçim sistemiyle halka lider ve ekibi için ayrı ayrı irade kullanma hakkı doğdu. İşte tam da bu noktada tüm siyasi partilerin milletvekili aday listesinde dikkatli olması gerekiyor. Aksi durumda sürpriz sonuçlar kaçınılmaz olacaktır.

Ülkenin Son 16 yılına damga vurmuş AK Partinin bu anlamda daha dikkatli seçimler yapacağını düşünüyorum. Lider odaklı değil, yerel ve aday odaklı bir liste oluşturulması gerektiğini mutlaka gözlemlemislerdir.

Mesele kişinin nerede doğduğunda çok, o şehirde ne kadar yaşadığı bana göre. Şehrin dengelerini, halkın beklentilerini, ihtiyaçları, olmasi gereken projeleri o şehirde yaşamadan, havasını koklayıp, suyunu içmeden analiz etmek anlamak imkansız.

Bu sebeple şehirde yaşamış, duygusal bağ kurmuş, göz seviyesinde iletişim kurabilen, şehirle gönülden gönüle muhabbet kurmuş adayların önümüze geleceği beklentisi hepimizde yüksek. Sadece güçlü holdinglerin arkasında olduğu, yukarıda işini halledip gelmiş insanlarla teşkilatları heyecanlandırmak imkansız. Başka şehirlerde siyaset yapıp, adaylığı farklı şehirlerde talep edenlerle de bu iş yürümeyecektir.

Tüm adayların nerede siyaset yapmışlarsa oradan aday gösterilmesi 2018 seçimlerinin en önemli siyasi analizi olmalıdır.
Ez cümle; Gaziantep'te yaşayan, kendi halkına yabancı olmayan, gönülden muhabbet kurduğumuz, emek vermiş içimizden birileri ile gelin bize

7.05.2018 (Leyla Gevrek)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

ERİKÇEDE MSM

MANEVİYATIN NERESİNDEYİZ?

MUCİZEVİ DOĞUM

FATMA BACI ERKEKÇE ÇALIŞIYOR

KURBAN BAYRAMI

YESEM Mİ YEMESEM Mİ?

İMKAN ÇOK SİSTEM YOK

O GECE İÇİN SEÇİLMİŞLER

HER ŞEY ZAMANINDA…

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin