KONTENJANDA SIKINTI YOK

Yaşar Elma

KONTENJANDA SIKINTI YOK

 

Gaziantep de LGS liselere giriş sınavı sonucu öğrenciler rahat durumda.

Gaziantep de LGS sınavı sonucu öğrencilerin en rahat ettiği il olarak Gaziantep ili başta gelmektedir.

Özellikle Gaziantep milli eğitim olarak Şahinbey ve Şehitkâmil ilçe milli eğitim gerekli çalışmalar ve koordineler yapılarak okulların boş kontenjan sayıları açılarak öğrencilerin huzurlu bir şekilde eğitim görmeleri sağlanacaktır. Bunun için başata İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete sıkıntı çıkmaması konusunda, öğrencilerin korkulu rüyası olmaması için kontenjan sayılarında gerekli çalışmaları daha önce yaptırmıştır. Yine aynı şekil ailelerinde kara, kara düşünmemesi için gerekli alt yapı çalışmasını daha önce yapmıştır. Bu sebepten ötürü yine bir başarıya imza atmıştır Mete bu sebepten dolayı teşekkürü hak ediyor.

Yine aynı şekil Şahinbey ilçe milli eğitim LGS sınav sonucu okullarda en koordineli çalışmayı yaparak Türkiye de sıkıntı yaşamayan ilçelerin başında gelmektedir. Bunun için ilk tercihte istediği okula gidemeyen öğrenciler ya da LGS sınav sonucu aldığı puanın üstünde puanlı okulları tercih ederek boşta kalan öğrenciler veya evine uzak olan okulları tercih ederek pişman olan öğrenciler için ikinci tercihler için boş kontenjan sayıları artırılarak bu sıkıntıyı çözümü en başta bulan ilçelerden birisi olmuştur.  Özellikle göreve geldiği günden bu yana başarılı çalışmalar yaparak dikkatleri üzerine çeken Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe yine bir başarıya imza atmıştır. Tepenin çalışmalarını anlatmakla bitiremeyiz. Göreve geleli hemen, hemen dört yıl olacak bu dört yıllık süreçte ne yapmadı. Eğitimde bir çığır açtı. Okul öncesi eğitim olan ana okullarda okul öncesi problemi çözdü. Yine aynı şekil ilk ve orta öğretimlerde hatta liselerde sınıf mevcutları sayısını azaltmalar yaparak eğitimde başarıyı getirdi. Özellikle bu yıl sahne çocuklar projesinde diye bir uygulama yaptı çocukların özgüvenini kazandırdı. Ayrıca eski bina şeklinde olan eğitim kurumlarını yenileyerek veya onarım işlerini yaptırarak yeni lüks binalarda eğitim görmelerini sağladı öğrencilerin.  Kısacası hep başarıdan, başarıya koşmasını seven birisi Mete ve LGS sınavı sonucu kontenjan konusunda yine tebrik ediyoruz çocuklarımızın eğitimde geri kalmaları konusunda büyük başarılara imza atmıştır teşekkürü hak ediyor.

Şehitkâmil de ise yine aynı şekil başarılı çalışmalar yaparak başarılara imza atan Şehitkâmil İlçe Milli Eğitim Müdürünü unutmamak lazım. Yağcı ise ekibi ile koordineli çalışarak eğitimde eksiklik ve noksanlıkları yerinde görerek başarılara imza atmıştır. LGS sınav sonucu liselerde boş kontenjan sayılarında artış yaparak okullarda sorun olmayan Türkiye de ikinci ilçedir. Bu sebepten dolayı da bir teşekkürde Yağcıya.

Gaziantep eğitimde geçmiş yıllara oranla başarıdan başarıya koşmakta. Bu başarıyı sağlayan başata Valimiz Ali Yerlikaya ya, eğitime her türlü desteği veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’e, Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğluna, Şehitkâmil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğluna, bakanlarımıza, milletvekillerimize, Kaymakamlarımıza İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete’ye, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz eğitime verdikleri desteklerden dolayı.

9.08.2018 (Yaşar Elma)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

BAZEN MESLEĞİMDEN UTANIYORUM

SÖYLESENE SEVDAM ......!!!

NE OLACAK HALİMİZ

ASİL BİR KADIN

ERKEK DEDİĞİN

YAŞLI BİR BABA…

HASTAYIM DİYE RAPOR ALAN MÜDÜR GEZİP TOZUYOR

ŞAPKASINI ÖNÜNE KOYMALI CHP

CHP KÖKLÜ DEĞİŞİM ŞART

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin