NE OLACAK HALİMİZ

Yaşar Elma

NE OLACAK HALİMİZ

Ne olacak basının hali.

Doların yükselmesiyle beraber tüm piyasalarda ekonomi krizi yaşanmaktadır. Organize sanayi bölgesinde birçok fabrikalar kapılarına kilit vurdu. Birçok sanayici iflasın eşiğine geldi. Birçok fabrika, sanayici iş adamları işçi çıkartıyor ekonomik krizden dolayı.

Yalnız sanayi kesimi değil inşaat sektörü de durmuş durumda. Doların sürekli hareketli olmasından dolayı birçok inşaat firması iflasın eşiğinde ve zararına satış yaptıklarını söylüyorlar. Yine aynı keza birçok esnaf iflasın eşiğinde çünkü birçok esnaf dolar karşılında ürünü alıp TL bazında satış yapıyorlar bu sebepten esnafta çırpınışlar içerisinde.

Evet, bizim sektörü hiç sormayın kağıt fiyatlarının artış yapmasında dolayı yani gazete kağıdı dolar kurundan alındığından dolayı bizim sektörde bitmiş durumda. Özellikle yalnız kâğıt değil tüm iş yerlerinde krizde. Bizim sektörde bile şuan işçi çıkartmaları başlandı. Gazeteler siyah, beyaz çıkmaya başlandı. 12 sayfa çıkan gazeteler 8 sayfaya düştü. Bizim sektörde bitmiş durumda. Yerel basın olarak kara, kara düşünüyoruz.

Yerel basının yanı sıra ulusal basında kara, kara düşünüyor. Allah yar ve yardımcıları olsun yerel basının.

Ben yine söylemek istiyorum bu sözü (Havamız Valide Yok Çilemiz Çingene de) bizi görenler gıpte ile bakıyor ama gelip çektiğimiz çileyi kimse sormuyor.

Kısacası Ne olacak halimiz…

5.09.2018 (Yaşar Elma)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

SÖYLESENE SEVDAM ......!!!

ASİL BİR KADIN

ERKEK DEDİĞİN

KONTENJANDA SIKINTI YOK

YAŞLI BİR BABA…

HASTAYIM DİYE RAPOR ALAN MÜDÜR GEZİP TOZUYOR

ŞAPKASINI ÖNÜNE KOYMALI CHP

CHP KÖKLÜ DEĞİŞİM ŞART

CHP'NİN PARASI YOK MU?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin