ABD SAMİMİ Mİ?

Metin Aybey

   ABD SAMİMİ Mİ?

 

   Açıklandığı günden beri düşündüm ama cevabını veremedim bir türlü. ABD neden durup dururken, PKK lı sözde yöneticilerinin yakalanması için para vadinde bulundu?

   Bilmiyorum sizler bunun cevabını verebiliyormusunuz? Ama ben veremiyorum doğrusu.

   Yetkililerimizden açıklama bekledim ama, gördüm ki, onlar da bu açıklamayı ihtiyatlı olarak karşılıyorlar. Sadece Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, “ Bu geç kalmış bir açıklama “ dedi.

   Şimdi düşünmek gerek:

   Hala PYD denilen ve PKK  nın arka bahçesi olan terör örgütüne TIR lar dolusu silah gönderen ABD, neden durup dururken PKK yı nihayet terör örgütü olarak ilan etti ve onun sözde elebaşlarının yakalanması veya öldrürülmesi için milyonlarca dolar ödül vereceğini ilan etti?

   Elbette bunun cevabını vermek şimdilik çok zor.

   Ama ben düşünüyorum da, bu açıklama da ABD nin oyalama politikalarından birisi olsa gerek. Zira daha düne kadar PKK yı terör örgütü olarak kabul etmeyen ve de yandaşına TIR lar dolusu silah gönderen ABD nin bu açıklamasın da bir acayiplik veya bir şeytanlık olsa gerek.

   Bazıları ABD nin Türkiye ile ilişkilerini daha da pekiştirmek maksadı ile yapılmış bir açıklama olarak görebilir. Ama dedim ya, bu açıklamanın ardında ABD nin şeytani bir pilanı da olabilir.

    Her neyse. Bekleyelim de görelim bakalım bu ABD nin açıklaması ardından ne çıkacak?

 

8.11.2018 (Metin Aybey)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

   PROJENİZİ ANLATIN

   SEÇİME DOĞRU

  CHP BİLDİĞİMİZ GİBİ

  ÇALIŞAN GAZETECİLER

   POŞET

    RÜYAM GERÇEK Mİ OLUYOR?

7 YIL ÖNCEKİ RÜYAM

   YERELE MÜJDE YOK MU?

AKP BÜYÜKŞEHİR DE RAHAT

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin