CHP BİLDİĞİMİZ GİBİ

Metin Aybey

  CHP BİLDİĞİMİZ GİBİ

   Eğer siyaseti yakından takip ediyorsanız, veya içinde iseniz hep görmüş veya işitmişsinizdir. Her seçim öncesi CHP kazanının fokur fokur kaynadığına da şahit olmuşsunuzdur.

   Yerel seçimlere çok az bir zaman kaldı. İttifaklar kuruldu. Çünkü tüm partiler artık ittifak yapmaya mecbur hale geldi.

   AKP ve MHP ittifakında şimdiye kadar, ittifakı etkileyecek nitelikte bir pürüz çıkmadı ve görülmedi. Hatta iki parti lideri de ittifakın mezara kadar süreceği yolunda demeçler bile verdi.

   Ya CHP ve İYİ parti ittifakı?

    Daha ittifak arayışlarının ilk günlerinde bile çatlaklar başladı, istifalar gırıla gitti ve de ittifak yürümez düşüncesi bile hakim olmaya başladı.Zaten bazı il teşkilatlarının görevden alınması, bazı il başkanlarının istifası da bunu ispatlar mahiyette değil mi?

    CHP belki de kendi açısından ve de Genel Başkan KILIÇDAROĞLU açısından  çok önemli bir seçime girecek. Mağlup çıkacak bir CHP nin genel başkanı dahil, tüm yöneticilerinin de sonu olacağı şimdiden belli gibi. Ama ne gezer. CHP hala kendi içindeki İÇ SAVAŞI durduramıyor ve de dışarıya bir türlü açılamıyor.

   İYİ Parti için de şimdilik çalışıyor kelimesi bile pek kullanılamaz. Zira ittifak yaptığı parti ile yani CHP ile bile teması var denilemez.

   Mesela CHP nin yeni il başkanı MELİH MERİÇ yaptığı açıklamada, şimdiye kadar hiçbir İYİ partili yetkili bir kişinin bile kendisini arayıp sormadığını açıkladı. Oysa CHP ve İYİ parti seçime birlikte hazırlanacak.

   Kısacası Millet ittifakı diye yola çıkan CHP ve İYİ Partinin hele, hele Gaziantep’te pek başarılı olacağını söyleyemeyiz.

   Kimbilir? Belki de AKP adayları bu iki partinin kaynaşamadığını ve anlaşamadığını gördükçe KIS KIS gülüyorlardır bile…

 

29.01.2019 (Metin Aybey)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

YAPMA BE BAŞKAN!

ALLEBEN PROJESİ

 SAYIN VALİ ÇOK HAKLI

   KURTAR’IN SERGİSİ VE

   BAYRAM GELMİŞ NEYİME

SEÇİM CEZASI MI?

VERİLEN SÖZLER

      ŞİMDİ İŞ ZAMANI

DEMEKKİ OLUYORMUŞ

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin