SEÇİME DOĞRU

Metin Aybey

   SEÇİME DOĞRU

   Yazmakla yazmamak arasında gidip geliyorum. Zira bugünlerdeki köşeyazılarının, eğer çok önemli gündem ortaya çıkmazsa, mutlaka seçimle ilgili olması gerektiğini biliyorum.

    Kendi kendimi sorguladım ve dedimki, Gaziantepte yapılacak seçimle ilgili bir şeyler karalayayım.

    31 Marta az bir zaman kaldı.Yapılacak olan belediye seçimleri için adaylar sokakta, caddede ve köyde kentte. Harıl harıl çalışıyorlar. Ama partilerin genel başkanları da gürül, gürül çalışıyor.

    Aslında bu seçim genel seçim değil ama, nedense parti genel başkanları bu seçimi çok önemsediğinden olsa gerek, il, il dolaşarak propogandalarını sürdürüyor.

    Gelelim Gaziantep’e:

    Aslında Gaziantep’ te seçimin pek te sürprizle sonuçlanacağı pek söylenemez. CUMHUR ve MİLLET adayları malum. Fatma ŞAHİN ve Ejder DEMİR. Seçimin bu iki isim arasında geçeceği sanılırken birden ortaya DSP den Celal DOĞAN ismi çıkıverdi. Biliyorsunuz Celal DOĞAN üç dönem Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış ve görevi Asım GÜZELBEY’ e devretmişti. İşte şimdi de DSP den aynı göreve talip oluverdi.

   Sokaktaki seçmenlere bakarsanız, Celal DOĞAN’ ın Gaziantep’ te, Fatma YAHİN’ e rakip olduğunu söylüyor. Yani kısacası, Gaziantep’te Büyükşehir için iki adayın,ŞAHİN ile DOĞAN’ın kıyasıya mücadele edeceği belirtiliyor.

   Bekleyelim bakalım önümüzdeki günler neyi gösterecek?..

27.02.2019 (Metin Aybey)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

   HEP BÖYLE OLSALAR

 ARTIK BİZE DÖNÜN

BELEDİYELERDEN BEKLENTİLER

   GEÇİM VE SEÇİM

   ALKIŞLAMAK GEREK

 EYVAH !

ŞİMDİ İŞ VE AŞ ZAMANI

  ŞİMDİ DE BAKAN BEY

   NİÇİN YAZMIYORUM?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin