1 dolarlık ŞEREFSİZLER...

Orhan Kızılaslan

1 dolarlık ŞEREFSİZLER...

        Artık darbe dönemi bitti, bu ülkede darbe marbe olmaz dediğimiz bir dönemde şerefsiz bir darbe girişimi ile bu güzel ülkemiz darbe girişimine maruz kaldı. Üstelik bu şerefsiz darbe girişimini yapanlar, yıllarca Türkiye’nin sivilleşmesini ve demokratikleşmesini istediğini iddia eden bir şerefsiz paralel yapı tarafından yapılmak istendi.

Dış mihrakların ülkemizdeki taşeron işgalci girişimi olarak bu girişimi darbe görüntüsü altında yapan paralel yapının şerefli TSK’ya sızmış uzantılarının, sıkıştıkları dar alanda kalmalarının çaresizliği ile yok olmaktan başka çareleri de kalmadı. Çünkü bu paralel hain yapıyı sadece devletimiz değil, yüce türk milletide istememektedir.

Yazımın başında da belirttiğim gibi yıllarca Türkiye’nin sivilleşmesini ve demokratikleşmesini isteyen bir yapı görüntüsü ile ülkemizde sempati toplamaya çalışıp,haince şerefsizce darbe girişiminde bulundular. Şükürler olsun ki Muaffak olamadılar.

Aynı hain paralel yapı dünyada ise ılımlı İslam, dinler arası diyalog ve hoşgörü görüntüsü vermektedir. Tıpkı kuzu postuna girmiş sırtlan gibi ama duyarlı dünya ülkeleri, kendi ülkesinin uçağı ile kendi ülkesinin meclisini ve vatandaşını bombalayan, kurşunlayan, kendi ülkesinin insanını öldüren bir yapının İslam anlayışı ile ne kadar ılımlı olup olmadığını gayet bilir ve daha da vahimi, başına ılımlı ifadesi koydukları islam ile de bir ilgisinin olmadığını bilen çok iyi bilmektedir.

Böyle bir hain paralel yapının da yok olması, eşyanın tabiatı gereği yerindedir. Ettikleri beddua da kendi akılları şaşmış olacak ki, bu aziz millete kafa tutacak kadar şaşırdılar, adeta gözleri döndü şaşkınlıkla bu milletin başına bela olmaya çalıştılar ama kendi başlarını yediler.Şükürler olsun ki…

Binlerce kez şükürler olsun ki devletin en başı da, milletin vicdanı da yerinde sapa sağlam duruyor.

Bu duruş, tüm dünya devletlerinin gündeminde ve merkezinde büyük yer almıştır.

Allah’ın evi Kabe’den, ülkemiz için yapılan duadan tüm Ortadoğu’nun vicdan sahibi insanlarının vicdanında hep Türkiye vardı…

Çünkü artık taşeronlar değil, taşeronları ve terör örgütlerini devreye sokan gerçek oyun kurucular bizzat savaşıyordu ve bu savaşın merkezi Türkiye olmuştu. Eğer Türkiye kaybederse mazlumlar kaybedecek,bu şerefsizler bu kanı bozuklar petrolü insan kanından daha önemli ve değerli görenlerde kazanacaktı ama Türkiye kazandı bir anlamda insanlık kazandı…

İşte insanlığın bu sınavını başarı ile veren Türk Milleti oldu.

Ve ülke insanımız bu dirilişi ile insanlık için direniş gösterdi…

Sonuçta insanlık kazandı…

İnsanlığın baş belası, zulmün kralı olanlar ise yedikleri tokadın acısı ile kullandıkları taşeron örgütlerin temsilcilerine, demokrasi nöbeti tutan aziz vatandaşlarımızı aşağılatıp ahmak dedirtti.

Onların ahmak demesi, tıpkı aynada gördükleri kendilerinin bir anlamda tanımlanmasından başka bir şey değildi. Onlar ahmak olmasaydılar bu büyük Türk milletini karşılarına almayı göze asla alamazlardı.

Göze aldıkları bu durum, kendileri için ne sarılacak bir bayrak nede öldükten sonra gömülecek bir toprağı olmayan insan durumuna düşmelerini sağladı.

Bugüne kadar ne dediler ise zaten kendileri yaptı?

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için diktatör dediler ama Gazi Meclisi diktatörlerin bile yapamayacağı şekilde bombaladılar bu hainler.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kaçacak dediler, bu şerefsiz hainler bu ordunun helikopterini çalıp Yunanistan’a kaçtılar.

Daha neler dediler neler?

Sonuç;

Onların bu toplumun gözünde kuruş kadar değeri yok.

Bu hainlerin değeri şerefsiz hain Fetullah Gülen’in okuyup-üfleyip ceplerine koyduğu 1 dolar kadar eder ancak… İşte bu hainlerin değeri 1 Dolar…

 

Bizler dünden ders çıkarıp, yarınlara bakalım ve bir milli irade realitesini, meydanlarda taşıyıp destan yazan milletimiz ile birlikte daha nice milli iradenin milli duruşu ile neler yapabileceğimizi gösterelim.

Su uyur, düşman uyumaz misali hep tetikte olup yarınlara bakalım.

Sayın Başbakanımın dediği gibi bu ülkenin başına gelenler pişmiş tavuğun bile başına gelmedi. 15 Temmuz gecesi bu ülkede bişey yaşanmadı denilebilir mi?

Gazi Meclisin bombalanması görmezden gelinebilir mi. Sivil halka ateş açılmadı, kimse ölmedi, kimse yaralanmadı denilebilir mi. Çünkü bu milletin gönlünde vatan sevgisi ölürsem şehit kalırsam gazi inancı var.

Bu millet vatan için ölmeyi şahadet sayar. Bizler çok dikkatli olmalıyız. Bu güzel ülkenin dört tarafı düşmanlarla çevrili. Başta FETO terör örgütü olmak üzere, PKK, yabancı istihbarat örgütlerini maalesef boş bırakmadıkları bir ülkede yaşıyoruz.

Çok hassas bir dönemden geçiyoruz, ekonomi bıçak sırtı gidiyor. Terör belası başımızdan hiç eksik olmuyor. Ve çok dikkatli olmalıyız. Bence her zamankinden daha çok daha hassas milli mutabakata ihtiyacımız var.

    Yazıma son verirken M.Akif Ersoy’un dediği gibi Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın temennisi gibi bende diyorum ki Allah bizi bir daha meydanlara düşürecek hain planlarla bizleri baş başa bırakmasın diyorum.

    Kalın sağlıcakla… 

 

 

 

7.09.2016 (Orhan Kızılaslan)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

SOKAKTAKİ DOSTLARIMIZIN GÜNÜ KUTLU OLSUN

MEMNUN OLMAYAN VE ŞÜKRETMEYEN TİPLER

Başkanlık sistemi için son karar Türk milletinin

SALDIRIYA SEVİNEN İNSAN DAHİ OLAMAZ… 

Türk Silahlı Kuvvetleri ordusu neden Suriye'de? 

Başkanlık Sistemi ülkemize istikrar ve huzur getirecek 

Referandum hakkında bilgi sahibi olmadan konuşanlar 

ADALET BUNUN NERESİNDE, YOKSA RÜZGÂR ALDI GÖTÜRDÜ MÜ?

4 EKİM HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin