CHP SESSİZ ve DERİNDEN BEKLEYİŞ

Yaşar Elma

CHP SESSİZ ve DERİNDEN BEKLEYİŞ

Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla beraber aday, adayları ortaya çıkıyor Ak Parti Belediye Başkanlarını açıklıyor CHP ise sessiz ve derinden bekleyiş sürüyor.

Sessiz bekleyiş diğer illerde olduğu gibi Gaziantep ilinde de sürüyor. CHP tekrar Gaziantep ilini alması ve altı oklu bayrağı dalgalandırması için partinin tabanına, halkın sessisine kulak vermelidir. CHP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ya Celal Doğan’ ı göstermeli, ya Mehmet Şeker’ i, göstermelidir. Bilindiği üzere CHP oy oranı Gaziantep ilinde % 16 seviyelerinde görülüyor.

Doğan şöyle bir söz söyledi toplum içerisinde (Gaziantep kazanılmayacak bir yer değil kazanılabilir Gaziantep ) Şimdi Ak Partide her şey yolunda gibi görülüyor ama orada bile işler karışık ve korku var. MHP burada Büyükşehir Belediye Başkan adayını Ejder Demiri gösterirse işler iyice karışık olur ve üç parti Gaziantep de çekişmeye başlar. Şunu açıkça söyleyebilirim Ak Parti ve Fatma Şahin Ejder Demirden çekiniyorlar. Demir’in aday gösterilmesin diye veya MHP Gaziantep de aday göstermesin diye bazı laflar bile geziyor.

Demir MHP Gaziantep de yerel seçimlerde oyunu yükseltecek kanaatindeyim ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunu zorlayacaklardan birisi. Çünkü yaşlısı seviyor genci seviyor, kısacası halk seviyor.  Bu insan herkesin derdine koşan birisi hastasına, yaşlısına, cenazesi olana, düğünü olanın yanında olan biri. Bu sebepten dolayı MHP Ejder Demir’ i düşünmelidir.

CHP sessiz bekleyişi sürdürmeli MHP göre hareket etmelidir. Yalnız CHP genel merkez aldığı karar olmamalı. Tabanın ve örgütün sesine kulak vermelidir. Dr Mehmet Şeker olduğu takdirde ise geçen seçimlerde aldığı oyun fazlasını alacaktır CHP. Şekeri seven bir kitle var bu kişiyi de göz ardı etmemek lazım. Bu kişilerin paraya ihtiyaçları yok, sevilen kişiler ve altı oklu bayrağı tekrar dalgalandıracağı inancındayım.

Eğer Celal Doğan Büyükşehir adayı olursa, Dr Mehmet Şeker Şehitkâmil adayı olmalıdır. Burada Genel Başkan Kemal Kılınçdaroğlu ince eleyip, sık dokumalıdır. Gazi Şehri tekrar kazanmak altı oklu bayrağı dalgalandırmak istiyorlarsa. Şahinbey adayı ise ya Nesrin Tuncel, Dr Erdinç Tütüncüler ya da Ali İhsan Sofuoğlu olmalıdır. Bu iki insanında belli bir kimliği ve Gaziantep halkına ve şehrine hizmetleri var diğer saydığım isimler gibi. Gaziantep iline birçok projelerini yapan ve hizmet veren bir insan Sofuoğlu Yüzüncü Yıl parkı, alt yapı sorunları Celal Doğan ve Sofuoğlu zamanında çözülmüştür. Şimdi ise halk trafik sorunlarıyla, alt yapı sorunlarıyla uğraşıyor.

Evet, bir merkez ilçemiz daha var Oğuzeli ilçesi. Oğuzeli hala bakıma muhtaç bir şekilde. Oraya o ilçenin, oranın sorunlarını bilen halkıyla iç, içe olan biri aday gösterilmeli. Bu kişi ise Hayri Öztürk olmalıdır. Herkesin sorunlarını bire bir ilgilenen bir kişi eğer Oğuzeli ilçesini kazanmak istiyorsa CHP Öztürk’ü aday göstermelidir. Öztürk başkan seçilirse Oğuzeli ilçesine hizmet gelir.

Kısacası: Celal Doğan, Dr Mehmet Şeker, Ali İhsan Sofuoğlu, Dr Erdinç Tütüncüler, Hayri Öztürk bu isimler olduğu takdirde CHP tekrar eski günlerine dönecektir diyebilirim.

 

6.12.2018 (Yaşar Elma)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

KINIYORUM

KARPUZ 2 TL SOĞAN 8 TL

SİYASET KIZIŞIYOR

CHP REYTİNGLER ÜST TAVANDA

NERDE HAREKET ORDA BEREKET

AK PARTİ İŞİ BİTİRDİ

DOĞAN SES GETİRDİ

DAHA YAŞI 15, KALBİ KOCAMAN

MERİÇ DOĞRU İSİM

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin