DAHA YAŞI 15, KALBİ KOCAMAN

Yaşar Elma

DAHA YAŞI 15, KALBİ KOCAMAN

Daha yaşı 15 kalbi kocaman biri.

Dün sabah sosyal medyayı geziyordum ve dikkatimi lise 2 sınıfına giden bir kız dikkatimi çekti. Bu kızımız İlayda Erdoğmuş 15 yaşında Özel Gaziemir Kocatürk Havacılık okuluna gidiyor İzmir de yaşıyor. Bu kızımız bir proje yapmış projenin ismi Kalpteki Melekler.

Projenin amacı doğu illerinde köy okullarında okuyan çocuklarımıza kitap toplama kampanyası başlatarak kitap bağışında bulundu. Şimdi ise yine aynı doğu illerinin köy okullarına maddi durumu olmayan şu kış mevsiminde havaların soğuk olması sebebiyle giyişi ve ayakkabı yardımı toplamaya başlamış ve toplanan yardımları okulların yarıyıl tatilinde teslim edecek. Kendi küçücük kalbi ve yüreği kocaman kızımız helal olsun ona.

İlayda ile biraz sohbet ettik bana en büyük desteği annem veriyor dedi. Her zaman annem bana destek oluyor benimde maddi durumum iyi değil benim elimden gelen kadar yardımcı oluyorum. Okul harçlıklarımı bile onlara harcıyorum. Annem yine aynı şekil rahatsız hayat mücadelesi ile savaşıyor çalışamıyor.

Ben doğu illerinde yaşayan çocukların dramlarını televizyondan izledim. İlk önce Bitlis, Bingöl, Tatvan gibi illerin köy okullarına ilk önce kendi kitaplarımı gönderdim ardından Kalpteki Melekler projesi adıyla kitap toplama kampanyası düzenleyerek topladığım kitapları gönderdim.

Şimdi ise Kalpteki Melekler iki projesi düzenleyerek ayakkabı ve elbise yardımı yapacağım. Burada projeye destek olan tüm arkadaşlarıma ve vatandaşlarıma teşekkür ediytorum sizler aracılığınızla. Keşke durumum iyi olsa her şeyimi onlara versem diyerek gözlerimizden yaş getirdi küçük kız helal olsun sana diyorum.

Şimdi benim bu yazımı okuyan okuyucularımız, devlet büyüklerimiz bu aileye yardımlarını esirgemesin diyorum. Bu aile yaptığı bu hizmetle saygı duyulacak bir projeye imza atmışlar bizlerde elimizden gelen tüm yardımları yapmamız lazım diyorum.

Helal olsun İlayda ya kendi küçük ama kalbi ve yüreği kocaman insan.

 

14.01.2019 (Yaşar Elma)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ

OKULLARDA KAYIT PARASI ALINIYOR ÖĞRETMENLER KARA BORSAYA ÇIKTI

KINIYORUM

KARPUZ 2 TL SOĞAN 8 TL

SİYASET KIZIŞIYOR

CHP REYTİNGLER ÜST TAVANDA

NERDE HAREKET ORDA BEREKET

AK PARTİ İŞİ BİTİRDİ

DOĞAN SES GETİRDİ

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin