DOĞAN SES GETİRDİ

Yaşar Elma

DOĞAN SES GETİRDİ

Celal Doğan ismi Gaziantep de bir hareketlilik geldi.

Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla beraber tüm Türkiye de hareketlilik başladı. Bu hareketliliğe Gaziantep ili de ayak uydurdu. Özellikle eski Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Celal Doğan ismi gündeme gelmesiyle tüm şehirde bir hareketlilik geldi.

Doğanın ismine hiç kimse kayıtsız kalmadı. Diğer aday gösteren siyasi partilerde bile endişeli bekleyiş ve kayıp etme algısı şimdiden başladı. Bilindiği üzere 1999 yılında CHP rüzgarı Gaziantep de başlamıştı. Bu rüzgâr üç dönem Celal Doğan’ı başkan yaptı. Doğan yalnız belediye başkanlığı yapmadı Gaziantepspor Başkanlığını da yaptı. Takım süper ligde başarıdan başarıya koşuyordu Avrupa kapıları açılmıştı ve Avrupa takımları ilimize gelerek Avrupa takımlarını dize getirmiştik.

Şimdi ise Gaziantep ilinde trafik arapsaçı, alt yapı bitmiş durumda hele birde Suriyeli mülteci misafirlerimizin kalabalığı ise göz önünde. Doğan belediye başkanlığında trafik sorunu yoktu, alt yapılarda sorun yoktu, nüfusun böyle yoğun değildi.

Doğan geldiği taktirde Gaziantep ili yaşanılacak bir il olacaktır. Trafik sorunu çözülür, alt yapı sorunu çözülür, mülteci sorununa çare bulur, işsizlik sorununa çare bulur diyorum. Özellikle Gaziantepspor’u eski günlerine geri getireceği kanaatindeyim. Gaziantepspor için elinden geleni yapar ve gençlerin kalbinde tekrar yerini alır. Yalnız gençlerin değil esnafın derdine çare olur, işçinin sorununa çare olur ve çarpık düzen bina yapılaşmasına izin vermez ve tekrar Gaziantep yaşanılacak bir il olur.

Hele birde CHP birini nasıl İyi Partiye oy versin diye sandığa götürebilirsiniz. Tabi ki sandığa gitmez oy da kullanmaz. CHP oy oranı Gaziantep de %16 iken %6,5 bir partiye nasıl teslim edilebilir. Anlamış değilim. İyi parti kendi başına seçime girseymiş vekillik seçiminde milletvekili bile çıkaramıyordu. Birde şuan seçime girse İyi Parti Genel seçimde 67 Bin oyları vardı yerel seçimde 7 Bine düşer. Gaziantep de Büyükşehir ve merkez ilçeler CHP olmalıdır. Yoksa yine Ak Parti alır süpürür gider Gaziantep ilini. Hiçbir CHP iyi partiye oy vermez. Oy vermeyi bırakın seçimde çalışmaz sandığa bile gitmez televizyon seyreder oturur.

Kısacası Doğan ismi duyuldu memlekette bir heyecan yaşandı. Mevcutlarda ise bir korku başladı. Bu heyecana CHP genel merkezi sesiz kalmamalı tekrar CHP altı oklu bayrağının dalgalanmasını istiyorlarsa Celal Doğan olmazsa olmazıdır Gaziantep ilinin. Celal Doğan ile tekrar eski günlerin gelmesi çok uzak değil çok yakındır.

Doğanın sesi ortalığı yıktı birde gelirse ne olur acaba…

17.01.2019 (Yaşar Elma)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ

OKULLARDA KAYIT PARASI ALINIYOR ÖĞRETMENLER KARA BORSAYA ÇIKTI

KINIYORUM

KARPUZ 2 TL SOĞAN 8 TL

SİYASET KIZIŞIYOR

CHP REYTİNGLER ÜST TAVANDA

NERDE HAREKET ORDA BEREKET

AK PARTİ İŞİ BİTİRDİ

DAHA YAŞI 15, KALBİ KOCAMAN

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin