HALKLA İÇ, İÇE

Yaşar Elma

HALKLA İÇ, İÇE

Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Ünal Uslu halkla iç, içe birlik beraberlik içerisinde.

Bilindiği üzere geçtiğimiz seçimlerde Ak Parti Gaziantep de %12 oranında oy kaybına uğramıştır. Sebebi nedir acaba diye sorulduğunda halkla iç, içe olmadıkları için mi? Sorusu akla geliyor. Halkla iç, içe olacaksınız diyerek Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bile talimat verdi ve bunu tüm haber kanallarında gördük.

Reis onu söyledi ama Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Gaziantep halkıyla her zaman iç, içe. Dün haber yaparken Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Ünal Uslu yine kamaralarımıza yakalandı. Mahalle muhtarları ziyareti yapıyor vatandaşlarla iç, içe geziyor. Vatandaşların, muhtarların şuan göz bebeği durumunda.

Uslu Ak Parti ilde teşkilat başkanıydı ve o sırada halkla iç, içeydi. Teşkilat başkanlığı görevinden ayrıldı Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanlığı görevini ilk günden bu yana görevini layıkıyla yapan birisi. Ben kendisini küçükken tanırdım. Rahmetli babamın arkadaşıydı. Göreve geldi ve hiçbir şey değişmedi Usluda. Ne havalanma, ne böbürlenme, insan gibi, insanlığından bir şey değişmedi.  Aksine daha da insanların yanında oldu ve vatandaşların Ünal abisi oldu.

Uslu göreve geldiği gün hem teşkilat başkanlığını yürütüyordu hem de belediyedeki görevini. İlk günden bu yana halkla beraber. Gece, gündüz demeden şurası benim, şurası senin diyerek ayak basmadığı mahalle bırakmadı. Halkın göz bebeği oldu. Dünde bunu bir kez daha gördük. Uslu halkı için can verecek durumda Uslunun ziyaret ettikleri muhtarlar ve vatandaşlar Uslu için sanki canını verecek gibiydi.

Şimdi yerel seçimler yaklaşıyor bazı isimler gündeme geliyor ama ismi gündeme gelmeyen insanların isimlerinin gündeme gelmesi lazım. Neden Uslu bir belediye başkanlığına düşünülmüyor diyorum. Uslu belediye başkan adayı olduğu taktirde Ak Partinin Gaziantep de oy oranı tekrar yakalaya bileceği inancındayım. Çünkü Uslu Bakan Hanım gibi oda halkla iç, içe diyorum.

Usluya halk sevgi seli duyuyor. Sebebi ise büyükle büyük, küçükle küçük olan biri vatandaşın mahallenin kalbinde taht kuran kişidir. Bana göre Uslu düşünülmelidir diyorum…

 

 

7.11.2018 (Yaşar Elma)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

SİYASET KIZIŞIYOR

CHP REYTİNGLER ÜST TAVANDA

NERDE HAREKET ORDA BEREKET

AK PARTİ İŞİ BİTİRDİ

DOĞAN SES GETİRDİ

DAHA YAŞI 15, KALBİ KOCAMAN

MERİÇ DOĞRU İSİM

İLÇELER ÖZPOLAT’IN SAYESİNDE

ASGARİ ÜCRETLE GEÇİNENİN ALLAH YARDIMCISI OLSUN

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin