KENDİNİ NİMETTEN SAYANLAR

KENDİNİ NİMETTEN SAYANLAR

Kendini halt sananlarla boğulup kalmışız bu fani dünyada. Nimetten sayan fasulyesin. Ya da aslında sen bir hiçsin sadece kendini dev sanıyorsun. Tıpkı kedinin aynaya baktığında karşısında aslan görmesi gibi... Öylesine ulu orta seni ilgilendirmeyen konularda konuşman senin bilgili görgülü olduğunu değil ne kadar cahil cüvela olduğunu gösteriyor. Anandam emdiğin süte yazık.
Ah ah kralcı şakşakcılar ah! Dünyanın çivisini söke söke bitirdiniz.
Kalmadı duvara asacağımız elek için bir çivi. Kalmadı her sallamada alta dökülenden dolayı kalbur üssü kaliteli insan.
Düşünüyorum hem de çok düşünüyorum acaba kalitesiz insanlar olmasaydı güllük gülistanlık yaşayabilir miydik bu dünyada? Sizce nasıl olurdu?
Tabiki dikensiz gül, hastalıksız şifa olmaz. İyilerin kalitesini kötüler kendini ortaya çıkarınca anlıyorsun. Tabi ki kimse dört dörtlük değil. Bu hepimiz için geçerli olan kalıplaşmış bir denklem. Ama Antep deyimiyle carıslık edip su yüzüne çıkmaya çalışmak karşındakinin haksız olduğu anlamında değildir. Eğer cevap alamıyorsan  seninle konuşmaya bile değmeyeceğin kalitesindir ondan. Mevlana Hazretlerinin güzel bir sözü vardır. "Cahille girme münakaşaya ya sinirini zıplatır tavana ya da yazık olur adabına"

5.04.2019 (Leyla Gevrek)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

BABA NEDİR

KALP GÖZLERİNİZİ AÇIN

KONUŞANI DİNLEMEK

RUHUMDA İNCE SIZI

SOSYAL MEDYA NELERE KADİRSİN

MUHTARLIKLAR KALDIRILSIN

FATMA ŞAHİN VE SEÇİM ÇALIŞMALARI

SIĞAMAM BİR GÜNE

YAŞAYAN TARİHLERİMİZ

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin