Korona ile değişen dünya

Korona ile değişen dünya

Virüs pek çok şeyin üzerini örttü, hataları gizledi. İnsanlar işini gücünü bırakıp virüsle yatıp kalkmaya başladılar. Tabii ki ciddiye almak gerekiyor ve özellikle doktor önerilerine kulak vermek gerekiyor. İlk ve önemli tedbir olarak elleri iyice yıkamak ve bol sıvı almak gösteriliyor. Paniğe kapılmadan da tedbirleri almak gerekiyor.

 

Dünya da her yıl sadece gripten altmış bin insan yaşamını yitiriyor ama kimse bunu önemsemiyor ve dünya sağlık örgütü grip konusunda salgın açıklaması yapmıyor. Trafik kazalarından, sağlıksız beslenmelerden, iş kazalarından ve benzeri çok şey den on binlerce insan yaşamını yitiriyor. İşin daha da garip tarafı maskenin çok da faydası olmadığı halde maske fiyatlarının üç kata çıkması şaşırtıcı geliyor insana. Aynı şekilde sabun ve kolonya fiyatları da anormal biçimde yükseldi. Hastalığı fırsat bilerek bu ürünlere aşırı zam yapanlar teşhir edilmeli ve gereken cezalar verilmelidir.

 

Fiyat pahalı ürünler kaliteli değil. Sağlıklı beslenme de olmuyor. Hastalıklara karşı daha az dirençli bedenlerimizle sokaklardayız. Sağlıklı beslenme olmayınca sadece virüs değil diğer bütün hastalıklar bir risk gurubu için de duruyor. Birinden kurtulsanız bir diğerine takılıyorsunuz. Bu silsile böyle akıp gidiyor.                                                                                                                                     Sevgiyle kalın.

11.09.2020 (Zeynep Kocalar)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

SENİN HİKAYEN

Öğrenilecek bir duygu: Annelik

KORONA İLE GEÇEN 6 AY

Aşûre Günü

DUYGU İÇİN…

Beş Kişiyle Arkadaş Olma

ANNE DUASI

SAĞLIKLI BAYRAMLAR

Akıllı Hâkim

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin