MERİÇ DOĞRU İSİM

Yaşar Elma

MERİÇ DOĞRU İSİM

CHP Melih Meriç doğru isim.

Gaziantep de CHP işler karışıktı. Bu karışık olan işlere CHP Genel Merkezi el koydu ve Gaziantep İl yönetimine görevden aldı. 2019 yerel seçimlerine şurada ramak kala il yönetimin görevden alınması ne kadar doğru bilemiyorum ama hayırlısı olsun.

Gaziantep de bu değişikliğin yaşanması belki de iyi oldu. Gaziantep de CHP çok sönük durumdaydı. Bir İl Başkanlığı değişiyor ve mevcut yönetim görevden alındı diye haber çıkınca CHP hareketli dakikalar yaşanmaya başlamıştı. İl Başkanlığına partinin tabanından ve örgütün içerisinden gelen bazı isimlerin adı geçmeye başladı. Bu isimlerin adı geçerken sürpriz bir isim gündeme oturdu. Bu isim Melih Meriç. Meriç belki partinin tabanından, örgütten gelmiyor olabilir ailesi bu partinin temel taşlarındandır.  

Babası Asım Meriç zamanında İl Başkanlığını yapan ve CHP en kötü zamanında partinin tek kuruş kasada parası yokken bu partinin hem il binasının borcunu ödedi, hem CHP Gaziantep de tarih yazdırarak dokuz belediyeyi alan, dört vekil çıkaran kişidir. CHP Gaziantep de en eski İl Başkanlarından birisi yaşı 75 ama hala CHP için çalışan birisi. Bu yaşına rağmen referandum da kapı, kapı gezerek HAYIR oyu hakkında millete bilgi verdi. Referandumda gelen kişilerin konuşmacı kişilerin masraflarını karşılayan kişi ve dik duruşuyla herkesin sevgisini kazanan kişi olmuştur. Allah daha da uzun ömürler versin.  Ailesi derken eniştesi Dr Mehmet Şeker CHP milletvekili olmuştur bu partiye büyük hizmetleri emek vermiştir. CHP Şehitkâmil belediye başkan adayı oldu Şehitkâmil’de oy oranını artıran kişidir. Şeker aynı zamanda Melih Meriç’in eniştesidir.   Meriç partinin tabanından gelmeye bilir ama ailesi CHP temel taşlarındandır.

Meriç ve ailesi her zaman CHP katkı sağlamıştır maddi ve manevi olarak. Gaziantep de partinin paraya ihtiyacı olduğu an hemen çalınan ilk kapı Meriç ailesi ve Şeker ailesinin kapısı çalınıyor. Kimin ne ihtiyacı varsa partiden ve bu memleketin insanının çaldıkları ilk kapı bunların kapısıdır.

Meriç’in gelmesi Gaziantep de CHP hareketliliği de beraber getirmiştir. Genel Merkezle görüşen Meriç yönetim listesini sunduğunda Genel Merkezde listeyi olumlu karşılamıştır. Yönetim listesinde aldığım duyumlara göre 4 doktor, 5 iş adamı, ve geri kalanı ise partinin tabanından, örgütten kişileri almıştır.

Meriç’in gelmesiyle Gaziantep de siyasette hareketli günler ve saatler yaşanacaktır. İyi parti ittifakı belki son bulacak Gaziantep de CHP seçimlere tek başına katılacak İl ve üç merkez ilçelerde. Bu işe dur diyecek kişi de Melih Meriçdir.  Meriç ile CHP tekrar eski günlerine dönebilir. Belediye başkanlıklarında Celal Doğan ismi gündeme tekrar gelir, Şehitkâmil ilçesini tekrar kazanabiliriz, Oğuzeli ilçesini tekrar kazanabiliriz. Meclis üyeliklerinde ön seçim yaptıracak kişidir. Dik duruşu ile Gaziantep tekrar CHP kalesi olabilir diyorum.

Kısacası: CHP Genel Merkezi  Melih Meriç ismiyle doğru bir karar vermiştir.

 

 

7.01.2019 (Yaşar Elma)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

OKULLARDA KAYIT PARASI ALINIYOR ÖĞRETMENLER KARA BORSAYA ÇIKTI

KINIYORUM

KARPUZ 2 TL SOĞAN 8 TL

SİYASET KIZIŞIYOR

CHP REYTİNGLER ÜST TAVANDA

NERDE HAREKET ORDA BEREKET

AK PARTİ İŞİ BİTİRDİ

DOĞAN SES GETİRDİ

DAHA YAŞI 15, KALBİ KOCAMAN

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin